* *
Právě je čtv 28. bře 2024 18:48:08

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Srovnaní GT 2015 a BOSS 2013
PříspěvekNapsal: pát 28. srp 2015 19:57:49 
Offline
Tribuni
Tribuni
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. led 2013 21:13:41
Příspěvky: 54
Ahoj všem,

moc na toto fórum nepřispívám, ale měl jsem teď možnost na dva dny otestovat nové GT 2015 a najel jsem s ním cca 500km. Tak mě napadlo tu napsat své pocity z tohoto auta ;)

Design noveho Mustangu mě osobně vůbec neuchvacuje, a to jak exteriér, tak interiér. Samozřejmě je to věc vkusu a co se nelíbí mě, může někomu jinému. Na můj vkus nový model ztatil amerického ducha a je spíše do japonsko-evropského stroje. Co však moje hlava nepobírá, je fakt, že některé prvky interiéru přebírá od modelů Fordu. Páčky pod volantem z C-Maxe, Focuse, výdechy klima z S-Maxe nebo spínač světel z Mondea, Focuse, podle mého do Mustanga nepatří. V Mustangovi jsem vždy spatřoval něco víc, něco odlišného, a tímto je toto pro mě vrchol evropskosti :(
Mohu vyzdvyhnout skvělé sedačky Recaro v kůži, idkyž na moje záda jsou o trošičku užší nez v mém Bossovi, a to jde o stejný model. Asi se počítá s tím, že evropan je hubenej :)

Jízdní dojmy byly ale celkem super. Hodně moc mě překvapily a dostaly brzdy od Brembo 6ti pistky s 15 kotouči a musím říct, že Boss takhle dobře nebrzdí (začínám šetřit). Co se týče motoru, byl to klasický 5.0l a jeho projev asi hodně lidí zná. Oproti Bossovi ale nemá už v 6 tisících žádný nástup a trochu mín dovolí i omezovač, který v 7 tisících auto úplně zastaví :shock: Boss točí do 7500 rpm ale jedná se o přepracovaný motor, tak nemá smysl porovnávat jablka s hruškama. Zvuk série byl trochu vysavačovej, ale dealeři Monedí a Focusů z něj jsou úplně odvaření. Než mi auto vydali, 3x ho museli nastartovat třem kupcům Focuse, aby se předvedli :lol: :lol: :lol: My Mustangáři však vímě, že umí znít úplně jinak a změna koncovek je nutná :)
Podvozek a víceprvková náprava myslím dost dobrá. Auto jsem protáhl po krkonošských zákrutách a i na hodně rozbité cestě se dalo jet se spotřebou přes 20l, takže asi tušíte, že za limity povolené rychlosti. Auto drželo na silnici pěkně, neposkakovalo a šlo hezky za volantem. Na pěkném asfaltu, opět když srovnám s Bossem, musím říct, že Boss vede, na rozbité cestě jsem se ale cítil trochu jistěji v modelu 2015. U Bosse mám spíš vždy jen nepříjemný pocit, ale i přes něj auto stejně drží na silnici jako přikované. Je to spíš o zvyku. Navíc je nastaven o dost tvrději a na hrbolech tak víc poskakuje. GT 2015 je takový spíš denní sakrarychlý prostředek ;)

2015tka mě mile překvapila, ale za Bosse 302 bych ji rozhodně nevyměnil. Pro mě je nový model tak nejak bez emocí a hodně je to u mě ovlivněno vzhledem. Navíc mi to manželka zakázala, protože jí se nelíbí víc než mě :?

Jo jinak spotřeba benzínu při mém testování byla 21l/100km na 500km :roll:

tak asi tak, snad vás to pobaví nebo alespoň vstřebáte nejaký postřeh. Komu se model 2015 líbí, určitě neprohloupí :!: :!: :!: ;)


Přílohy:
20150826_162623.jpg
20150826_162623.jpg [ 119.11 KiB | Zobrazeno 50862 krát ]
20150826_162505.jpg
20150826_162505.jpg [ 171.26 KiB | Zobrazeno 50862 krát ]
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Srovnaní GT 2015 a BOSS 2013
PříspěvekNapsal: pát 28. srp 2015 22:28:24 
Offline
Legatus
Legatus
Uživatelský avatar

Registrován: pon 06. led 2014 14:52:13
Příspěvky: 762
Bydliště: Praha
Výstižné srovnání a já s ním plně souhlasím.

_________________
Mustang 05 V6
Podvozek:Koni FSD shocks,H&R OE springs,Watts-Link,Torque-arm
FRPP front LCA, Eibach rear LCA
Drivetrain:Totsen LSD, carbon fiber driveshaft
Motor:SSM Heads, ME tune Vyfuk:JBA headers, FRPP Bullitt
Karoserie:3D Carbon bodykit...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Srovnaní GT 2015 a BOSS 2013
PříspěvekNapsal: sob 29. srp 2015 7:26:39 
Offline
Centurio
Centurio
Uživatelský avatar

Registrován: pon 20. říj 2014 10:41:17
Příspěvky: 31
Bydliště: Hluk
Taky naprosto souhlasím, 2015 super vlastnosti! Ale ten design :!: :!: :!: :roll:

_________________
Mustang V6, 2007


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Srovnaní GT 2015 a BOSS 2013
PříspěvekNapsal: ned 30. srp 2015 18:02:59 
Offline
Legatus
Legatus
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. čer 2011 22:18:37
Příspěvky: 3232
Bydliště: Praha
Ahoj Skifatore ;) :lol:
Měl jsem tu velkou čest sedlat zatím všechny nejlepší Mustangy co byly vyrobeny a tak velice rád potvrdím tvá slova.

BOSS je až na převodovku zatím absolutně nejlepší Mustang co kdy byl vyroben :!: :!:
2015 jsem řídil a auto je jistě velký pokrok, ale BOSS je o poznání jinde:
1. zůstalo mu to charisma co má Mustang mít - tedy trochu retro výrazu a hodně zábavy
2. Pokud trochu upravíš zadní tuhou nápravu je lepší než série u 2015 - dělali jsme testy a zadní náprava u 2015 uskakuje více než třeba u mé Shelby ;) ;)
3. 2015 je o dost těžší než BOSS
4. Motor BOSS je pravdu hodně dobrý a právě vačky z BOSS v 2015 chybí :( :(
5. 2015 se již snaží v EU řadit někam mezi Mondeo a BMW 3 a to vidím jako velkou chybu - bojovat s premiérovými značkami EU je nesmyl - ano Mustang vítězí cenou

Necháme se překvapit jak se to vyvine.
Johan


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Srovnaní GT 2015 a BOSS 2013
PříspěvekNapsal: pon 31. srp 2015 8:40:44 
Offline
Tribuni
Tribuni
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. zář 2011 11:38:39
Příspěvky: 186
Pánové Boss je prostě Boss to hovoří přece za vše ne ? :-D

musím říct, že je to výstižná recenze Ondro! Ve všem souhlasím!


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Srovnaní GT 2015 a BOSS 2013
PříspěvekNapsal: pát 08. dub 2016 21:45:27 
Offline
Legatus
Legatus
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. čer 2011 22:18:37
Příspěvky: 3232
Bydliště: Praha
Johan píše:
Ahoj Skifatore ;) :lol:
Měl jsem tu velkou čest sedlat zatím všechny nejlepší Mustangy co byly vyrobeny a tak velice rád potvrdím tvá slova.

BOSS je až na převodovku zatím absolutně nejlepší Mustang co kdy byl vyroben :!: :!:
2015 jsem řídil a auto je jistě velký pokrok, ale BOSS je o poznání jinde:
1. zůstalo mu to charisma co má Mustang mít - tedy trochu retro výrazu a hodně zábavy
2. Pokud trochu upravíš zadní tuhou nápravu je lepší než série u 2015 - dělali jsme testy a zadní náprava u 2015 uskakuje více než třeba u mé Shelby ;) ;)
3. 2015 je o dost těžší než BOSS
4. Motor BOSS je pravdu hodně dobrý a právě vačky z BOSS v 2015 chybí :( :(
5. 2015 se již snaží v EU řadit někam mezi Mondeo a BMW 3 a to vidím jako velkou chybu - bojovat s premiérovými značkami EU je nesmyl - ano Mustang vítězí cenou

Necháme se překvapit jak se to vyvine.
Johan


Vývoj :
stále více a více se mi líbí 2015
2015 je špatně k sehnání - výroba nestíhá
cena v EU je asi o 20 nižší než v USA
Ford CZ již 3x zdražil
2015 je nejlevnější právě u nás . tedy v CZ !
2015 začíná být již více vidět - není to až tak vyjímečné auto k vidění jako S197
s příchodem GT350 a GT350R se cenou vyrovná či předčí EU vyšší ligu , EU vyšší liga však nemá ten punc , nemá to charisma a už vůbec to není legenda
Základní provedení 2015 GT (EU verze)je stejně rychlé na okruhu (možná o něco rychlejší) než BOSS 302
cena bude dále stoupat
Kvalita spasování karosérie a .... není na úrovni prémiové třídy EU

Čeho si nejvíce cením je obrovská hravost auta a jeho čitelnost - to za mě předčí prémiovou kvalitu zpracování


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Srovnaní GT 2015 a BOSS 2013
PříspěvekNapsal: sob 09. dub 2016 8:40:55 
Offline
Legatus
Legatus
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. čer 2011 22:18:37
Příspěvky: 3232
Bydliště: Praha
@ Pebu
spasování karosérie lze dodělat ;) ;) , ale někdo to musí udělat ;)

s padající cenou nesouhlasím, ale jinak 100% :) :)
Modely S197 jsou třeba dnes v Německu stále cennější nemluvě třeba o Shelby GT500 a třeba BOSS 302.
Cenová politika Fordu USA je na zcela jiné úrovni než prémiové značky EU . Mustang se chová jako ojeté auto
zcela jinak než jakékoliv jiné ojeté auto (prosím nebrat jako měřítko náš trh) ten je do..... velkou měrou aut
postavených ze dvou či tří ks :( :( :( www.mobile.de jsou ceny co platí za skutečné.
Co se stane až ......
Ford vydá nové verze jako BOSS 302 a Shelby 500 kromě již GT350 právě v pravý moment a ... vše bude zase boj a cena
těchto bude hooodně vysoká a to bude držet cenu těch rádoby obyčejných ....
ale uvidíme jaký bude vývoj
těším se zase třeba za rok u tohoto příspěvku jak se to vyvine
Johan


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Srovnaní GT 2015 a BOSS 2013
PříspěvekNapsal: pon 11. dub 2016 18:35:24 
Offline
Legatus
Legatus
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. čer 2011 22:18:37
Příspěvky: 3232
Bydliště: Praha
Pebu píše:
Určitě nechci učit orla lítat. Máš v obchodě s mustangy úplně jiné zkušenosti než já a všechno co píšeš výše ty zkušenosti jen potvrzuje, ale přeci jenom, v jednom polemizovat budu. V tom, co píšeš se odkazuješ na to, jak to doteď fungovalo u dřívějších modelů. Teď je ale situace malinko jiná. Mustangy se sem dovážejí oficiálně, kupuje si je mnohem více lidí. Podle statistik svazu dovozců automobilů se jich na našem malém trhu v ČR zaregistrovalo v březnu 44 !!! A to jsou jenom nové mustangy koupené u oficiálního prodejce (za celý rok 2015 to bylo 74). 44 za měsíc, to je určitě pro ČR rekord všech dob a navíc s obrovským náskokem. Podobná situace je asi i v Německu a zbytku Evropy. A pokud se teď Evropa plní novými mustangy v úplně jiných číslech, než dřív, tak i za 5-7 let bude úplně jinej počet nabízených ojetých mustangů, než je teď. Navíc, jak je naším zvykem, tak kromě těch ojetých u nás, si sem budeme tahat ještě ze západu ty smontovaný ze třech kusů, jak píšeš. A co to udělá s cenou a jaký bude vývoj, to ukáže čas a můžeme se fakt těšit, jak se u tohoto příspěvku sejdeme za rok a později :-)


třeba budeš mít pravdu klidně se to může stát ,ale 44 aut je pořád kapka v moři a navíc v USA se jich denně dělá 980ks !! a nestačí to a stačit nebude.
Mustang má prostě charisma a je to legenda s 2015 už jezdím nějaký ten pátek a ještě jsem dalšího nepotkal ;) ;) ;)
ano nyní došlo hodně aut do AMB - bylo jich hodně objednaných již hooodně dlouho - ale to bylo ..
uvidíme ;) ;)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Srovnaní GT 2015 a BOSS 2013
PříspěvekNapsal: pon 11. dub 2016 19:03:29 
Offline
Legatus
Legatus
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. čer 2011 22:18:37
Příspěvky: 3232
Bydliště: Praha
softOPC píše:
Kdo to auto chtěl jako já, už objednal a zbytek bude mít jen sestupnou tendenci, navíc mají jen určitý roční limit.


BINGO ;) ;) ;)
Kvóty jsou vyčerpány :( :(


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Srovnaní GT 2015 a BOSS 2013
PříspěvekNapsal: úte 12. dub 2016 10:01:29 
Offline
Legatus
Legatus
Uživatelský avatar

Registrován: pon 06. led 2014 14:52:13
Příspěvky: 762
Bydliště: Praha
Ja uz na ulici potkal 3 nove Mustangy toho roku a starsi generaci zatim jeden. Taky si myslim, ze se postupne trh nasyti, ne najednou, ale postupne a pak bude cena novych klesat a to snizi cenu i pate generace, ktera si sve ceny dlouho drzela nebo dokonce i stoupali s dolarem. Kdyz k tomu jeste prictu, ze treba pristi rok CNB uvolni kurz ceske koruny tak Mustangy jiste pudou dolu.
A teda pro srovnani, kolik Mustangu pate generace je tady v CR doted kdyz to porovnam s tim cislem, kolik jich tady bylo prodano posledni mesic z te nove? Ja bych rekl, ze se to nebude pocitat na tisice a mozna ani na stovky z te pate generace.

Ja po Mustangu planuju todle (kdyz pan buh da zdravi a penez :-)) (Mustang mam na trenovani zkusenosti o podvozku a hnacim ustrojenstvi a karoserii ...):
http://www.factoryfive.com/galleries/33-hot-rod/33-hot-rod-variations/
tech tady nikdy nebude dost ;-)

_________________
Mustang 05 V6
Podvozek:Koni FSD shocks,H&R OE springs,Watts-Link,Torque-arm
FRPP front LCA, Eibach rear LCA
Drivetrain:Totsen LSD, carbon fiber driveshaft
Motor:SSM Heads, ME tune Vyfuk:JBA headers, FRPP Bullitt
Karoserie:3D Carbon bodykit...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Srovnaní GT 2015 a BOSS 2013
PříspěvekNapsal: úte 12. dub 2016 12:34:47 
Offline
Legatus
Legatus
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. čer 2011 22:18:37
Příspěvky: 3232
Bydliště: Praha
@wiro
dobrá práce - ještě aby IT to nedal ;) ;)
ale vážně na autě už máš prý výfuky Borla - jak si tam nechal namontovat :?:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Srovnaní GT 2015 a BOSS 2013
PříspěvekNapsal: čtv 14. dub 2016 9:54:33 
Offline
Legatus
Legatus
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. čer 2011 22:18:37
Příspěvky: 3232
Bydliště: Praha
zpět k tématu padne či nepadne cena
Ford zahájil již prodej Fordu GT (mimochodem nejvíce sexy auto co jsem kdy viděl !!)
a jak k tomu přistupuje ;) ;) ;)
http://www.novinky.cz/auto/400417-kdo-c ... zenim.html
no a s Mustangy je to trochu podobné - no trochu - ale jiná forma
nejsou a pořád budou přesně tolik , aby .......
až , tak bude nějaká speciální edice a ta to zase nabije ;) ;)
už měl být BOSS 302 , ale není třeba protože normální jedou
Californie Speciál již běží a podívejte se na cenu 1,6 mil CZK :o :o :o - a ono se to prodá
Shelby GT350 - totálně nedostupné auto s cenou atakující 3,0 mil CZK a prosím nelze koupit - není :( :( :( :(
Shelby GT350R zatím ani nemluvím
Nyní brzo bude Shelby GT500


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz