* *
Právě je čtv 28. bře 2024 11:04:33

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Doporučení na servis Praha a okolí
PříspěvekNapsal: pon 19. srp 2019 12:54:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. črc 2019 21:07:59
Příspěvky: 3
zdravím vespolek,

prosím o tip na kvalitní neautorizák, kde mi dokážou na (rok 2016) udělat různé práce. Na standardní/předepsaný servis dle Plánu chci jezdit do autorizáku - ale nechci zase platit rakety při každé příležitosti.
Konkrétně mi ted jde o výměnu předního ramena s čepem (+ nutná geo) . Zjištěno rozsypané při 45.000 Km prohlídce :-(


Předem Díky


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pon 19. srp 2019 12:58:15 
Offline
Legatus
Legatus
Uživatelský avatar

Registrován: pon 06. led 2014 14:52:13
Příspěvky: 762
Bydliště: Praha
Já myslím že nemáš co řešit, jdi s tím do Mustang Evolution

_________________
Mustang 05 V6
Podvozek:Koni FSD shocks,H&R OE springs,Watts-Link,Torque-arm
FRPP front LCA, Eibach rear LCA
Drivetrain:Totsen LSD, carbon fiber driveshaft
Motor:SSM Heads, ME tune Vyfuk:JBA headers, FRPP Bullitt
Karoserie:3D Carbon bodykit...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pon 07. říj 2019 14:59:46 
Offline
Centurio
Centurio

Registrován: čtv 26. dub 2018 13:36:41
Příspěvky: 29
Už jsi to nějak vyřešil?
Zajímalo by mě to srovnání cen servisu u autorizáku a ME. Z doslechu mám, že to vyjde nastejno, ale hodilo by se info i od dalších.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pon 07. říj 2019 16:35:59 
Offline
Legatus
Legatus
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. čer 2011 22:18:37
Příspěvky: 3232
Bydliště: Praha
Gino píše:
Už jsi to nějak vyřešil?
Zajímalo by mě to srovnání cen servisu u autorizáku a ME. Z doslechu mám, že to vyjde nastejno, ale hodilo by se info i od dalších.


Ahoj,
píšu za ME ;) ;) ;)
cena v ME je (ted u nás) 900 CZK bez DPH
většinou to svedem velmi rychle
vybavení máme lepší než běžný autorizák :!: :!: :!:
občas řešíme něco i pro autorizáky
s kladem v srdci mohu řící , že to levněji nejde , ano ale na totální úkor kvality , naše geonmterie Hunter třeba stále více jak 1 mil CZK a to se nebavím o mnoho dalším vybavení a poplatcích za dealerské přístupy, diagnostiku a .....
Mustang co má třeba adaptivní tempomat už není tak jednoduché nastavit a seřídit teřba po nehodě a .....

P.S. rádi bychom nabízeli za hodinu práce teřba 300 CZK ale to je totálně nerálné i ta čístyka 900 je hraniční s rentabilitou . Stačí se podívat třeba do Německa kolik tam stojí hodina práce , energie máme dražšší než u nich, techniku máme stejnou a ta práce uže není dnse takový rozdíl , když jeden mechanik stojí měsičně 70 000 ++ CZK.
Pořád je to matematika základní školy prostě za 500 ani 600 ba ani 800 to nejde pokud to nedělám doma v garáži ;) ;)
Tím neříkám , že všichni garážisti jsou špatní a nic neumějí , naopak mnoho jich je velmi schopných , ale mají svoje hranice ;) ;)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 09. říj 2019 9:35:30 
Offline
Centurio
Centurio

Registrován: čtv 26. dub 2018 13:36:41
Příspěvky: 29
"když jeden mechanik stojí měsičně 70 000 ++ CZK"

Nejdřív jsem žasl kolik u Vás berou, ale pak mi došlo, že vlastně jako zaměstnavatel platíte superhrubou. Jinak díky za info a že s tím neděláš cavyky jako někde jinde, kde ti řeknou, že cenu na internetu neuvádějí a všechno zjistíš až na místě...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 09. říj 2019 11:05:32 
Offline
Legatus
Legatus
Uživatelský avatar

Registrován: pon 06. led 2014 14:52:13
Příspěvky: 762
Bydliště: Praha
Gino píše:
"když jeden mechanik stojí měsičně 70 000 ++ CZK"

Nejdřív jsem žasl kolik u Vás berou, ale pak mi došlo, že vlastně jako zaměstnavatel platíte superhrubou. Jinak díky za info a že s tím neděláš cavyky jako někde jinde, kde ti řeknou, že cenu na internetu neuvádějí a všechno zjistíš až na místě...


Jinak, jsou taky servisy, kde udelaji praci levneji a porad se tvari jako top, ale vzdy se musi nekde ubrat, ze sveho ti nikdo nic neda. Takze jsou pak pripady, ze nekomu vymeni rozvody v motoru, ale nechaji puvodni ozubena kola, tak za cas stejne hrozi ze se s motorem neco nehezkeho stane, nebo ze snizi auto podle prani zakaznika pouze novymi pruzinami, ale uz nedoresi dalsi komponenty na srovnani geometrie a bud zacne hucek kardan, nebo je auto nestabilni na nerovnostech... nebo ze vam na US aute predelaji svetla na EU normy a setri na jednom rele a za cas vam odejde cela ridici jednotka kvuli pretizeni. Vse to jsou pripady co se staly a pokracovat by se dalo dlouze dal.

Je to teda obdobne i u jinych znacek, ale tim jak si lidi na Mustangu radi delaji vselijake upravy tak to chce i dost znalosti aby servis nebo mechanik vedel co si muze dovolit aby mel jistotu ze odevzda auto minimalne stejne bezpecne jako prijmal. A i proto nelze nez doporucit ME (hlavne pro nekoho kdo jeste nema ty kvanta znalosti o aute, ze by vedel vyhodnotit sam jestli servis dela vsechny potrebne ukony nebo ze nekde neco zanedbava).

_________________
Mustang 05 V6
Podvozek:Koni FSD shocks,H&R OE springs,Watts-Link,Torque-arm
FRPP front LCA, Eibach rear LCA
Drivetrain:Totsen LSD, carbon fiber driveshaft
Motor:SSM Heads, ME tune Vyfuk:JBA headers, FRPP Bullitt
Karoserie:3D Carbon bodykit...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sob 19. říj 2019 10:28:07 
Offline
Legatus
Legatus
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. čer 2011 22:18:37
Příspěvky: 3232
Bydliště: Praha
;) ;) ;) ;) ;)

děkuji


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pon 03. srp 2020 10:57:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. črc 2019 21:07:59
Příspěvky: 3
Gino píše:
Už jsi to nějak vyřešil?
Zajímalo by mě to srovnání cen servisu u autorizáku a ME. Z doslechu mám, že to vyjde nastejno, ale hodilo by se info i od dalších.



Vyzkoušel ,ale ...... no popíšu (ceny vč. DPH, jsem konečný spotčebitel, ne firma/plátce DPH) :

Auto tam stálo necelé 3 hodiny, tj. vyfakturovány za práci 3 hodiny (cca 3300 Kč) - toto je zcela OK !

V rámci tohoho času byl řešen i požadavek na kontrolu/rozhýbání klapek ve výfuku Remus (zjistila se jedna zaseklá, bylo uvolněno, promazáno - tj. náhradní díly NULA ) - za to mi bylo ale nafakturováno dalších cca 3300 Kč/za úkon (připomínám, že to bylo stále v tom časovém rozsahu zaplacených 3 hodin)

Dle mého mi tedy práci vyfakturovali 2x.

Taktéž v rámci tohoto zaplaceného času byla provedena geometrie, fakturovaná extra za cca 2.200 Kč/úkon. Pokud je tato cena uváděná bez práce, tak OK - ale to si nemyslím. Spíš to vypadá, že jsem práci opět zaplatil 2x.
(btw : geometrie Hunter 3D v rámci Prahy je třeba tady za komplet za 900 Kč,- https://mereni-geometrie.cz)

Náhradní díly a spotřební materiál byly vyfakturovány extra.

Shrnu-li to, tak za práci mechanika mi za necelé 3 hodiny bylo naúčtováno cca 6.600 Kč, pokud platí ta domněnka s geometrií, tak možná i k 8.000 Kč

O tom, zda je to férový (a možná i zákonný) přístup si udělejte názor sami .. za mě to OK není.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: ned 09. srp 2020 12:33:34 
Offline
Centurio
Centurio

Registrován: sob 19. říj 2019 9:30:39
Příspěvky: 14
Mp-77,

něco ti tam napočítali. Třeba to není jenom za práci, ale i za náklady na něco jiné. Stejně mně ta cena přijde taková normální. Vem si, že v autorizáku ti třeba i jen olej s filtry vymění za 3-4 tisíc v Hyundai Getz, nebo i20. Když se něco na autě vytentuje, je to vždy na prd a stojí to peníze. Pokud ti to dali do cajku třeba za 10000, tak je ok, ne?
Je to jenom auto, jako kterékoliv jiné. Zkus třeba s podobnou vadou jet do autorizáku s Volvo. Okamžitě by ses toho auta zbavil.
Pokud se ti nějaká vada na autě vyskytne třeba jednou za 2 roky na opravu za 10 tisic, tak bych to neřešil. K provozu si měsíčně připočteš asi 400kč a je to. Pokud jezdíš s mustangem a měls odvahu do toho jít, tak to zas taková rána není.
Já mám třeba švagra automechanika a vyměnil mi olej včetně olejového filtru a vzduchového za 1950kč a filtry originály z USA.
Najdi si kámoše nebo někoho, kdo ti občas nějaké WD40 někam stříkne. Mně se seká na studeno tlačítko na vyřazení z P. Myslíš, že s tím budu utíkat do servisu, jestli mi budou měnit solenoid nebo něco podobného? Nikdy. Objednám si to sám a vyměním, až se to zasekne navěky. Teď do toho stříknu něco dle dobrých rad diskutérů z USA a když bude nouze, tak vyřadím šroubovákem rovněž dle dobrých rad těch stejných.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úte 23. bře 2021 10:51:41 
Offline
Legatus
Legatus
Uživatelský avatar

Registrován: pon 06. led 2014 14:52:13
Příspěvky: 762
Bydliště: Praha
mp-77, a ptal jsi se jich na to proc takova cena? Treba na to nepracoval 3 hodiny pouze jeden clovek, ale paralelne 2 lidi.

_________________
Mustang 05 V6
Podvozek:Koni FSD shocks,H&R OE springs,Watts-Link,Torque-arm
FRPP front LCA, Eibach rear LCA
Drivetrain:Totsen LSD, carbon fiber driveshaft
Motor:SSM Heads, ME tune Vyfuk:JBA headers, FRPP Bullitt
Karoserie:3D Carbon bodykit...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz