* *
Právě je úte 16. dub 2024 16:32:08

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Koupě Ford Mustang
PříspěvekNapsal: pon 20. srp 2018 22:02:32 
Offline
Centurio
Centurio

Registrován: pon 20. srp 2018 19:58:10
Příspěvky: 12
Zdravím milovníky mustangů. Příští rok bych si rád splnil dětský sen a koupil Mustanga 4,0 V6 pátou generaci na celoroční víkendový ježdění (tak 3-4 tisíce km, víc s osobákem za rok nenajezdím, do práce mám firemní auto). Ale protože jsem manuálně pracující člověk, tak si nejsem jistej zda to auto finančně utáhnu. Proto se Vás chci zeptat, zda bude stačit 5000 kč měsíčně dávat stranou na servis,pojištění a drobné opravy? A nebo budu muset zkoušet štěstí ve sportce? Jinak by mě ještě zajímal Váš názor na moje vytipované auta:
https://www.sportovnivozy.cz/104821-ford-mustang-brno
https://auto.bazos.cz/inzerat/91700428/ ... 102006.php
Budu rád za každou radu či postřeh.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koupě Ford Mustang
PříspěvekNapsal: úte 21. srp 2018 12:39:10 
Offline
Legatus
Legatus
Uživatelský avatar

Registrován: pon 06. led 2014 14:52:13
Příspěvky: 762
Bydliště: Praha
Cau,
naklady na provoz Mustanga jsou jako u jakehokoli jineho auta takze kdyz se vejdes do 5 tisic s firemnim tak i s Mustangem.
Jinak doporucuji alespon rok 2007 kde bylo vyreseno vice problemu a pak hledej verzi s ABS a TSC pokud chces jit do te V6 - tak 80% tady prodavanych V6 kousku nema ani ABS.

_________________
Mustang 05 V6
Podvozek:Koni FSD shocks,H&R OE springs,Watts-Link,Torque-arm
FRPP front LCA, Eibach rear LCA
Drivetrain:Totsen LSD, carbon fiber driveshaft
Motor:SSM Heads, ME tune Vyfuk:JBA headers, FRPP Bullitt
Karoserie:3D Carbon bodykit...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koupě Ford Mustang
PříspěvekNapsal: stř 22. srp 2018 17:37:35 
Offline
Centurio
Centurio

Registrován: pon 20. srp 2018 19:58:10
Příspěvky: 12
Tak to je super, teď už můžu s klidem šetřit a těšit se. Snad bude příští rok z čeho vybírat.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koupě Ford Mustang
PříspěvekNapsal: stř 22. srp 2018 18:14:42 
Offline
Legatus
Legatus
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. čer 2011 22:18:37
Příspěvky: 3232
Bydliště: Praha
Ahoj,
nevím jaký máš rozpočet , ale toto je již hodně staré dnes.
Pokud máš jen trochu možnost , tak se vyplatí si připlatit alespoň za 2010 - je to už jinde ;) ;)
hodně štěstí


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koupě Ford Mustang
PříspěvekNapsal: stř 22. srp 2018 20:21:44 
Offline
Centurio
Centurio

Registrován: pon 20. srp 2018 19:58:10
Příspěvky: 12
Rozpočet plánuju 400. Za 300 koupit auto a 100 jako rezerva na opravy, servis, pojistku atd. Zrovna modely 2010 a výš se mi vůbec nelíbí. 2005-2009 to je moje krevní skupina. Zatím se snažím sbírat informace a sondovat ceny na bazarech.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koupě Ford Mustang
PříspěvekNapsal: pát 12. říj 2018 19:17:43 
Offline
Centurio
Centurio

Registrován: pon 20. srp 2018 19:58:10
Příspěvky: 12
Zdravím, zrovna dělám pořádek v garáži ( aby se mi tam koník příští rok vešel ) a koukám, že mám docela úzký vrata ( 235cm ) a mám obavu abych se vůbec dostal do garáže, když ty auta nemaj sklopný zrcátka. Šířka mustangů V. generace se uvádí 187cm je to i se zrcátkama a nebo je to víc? Když jsem auto prohlížel v reálu tak mě nenapadlo zkontrolovat šířku a na fotkách to vypadá, že jsou zároveň s autem, ale může to zkreslovat.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koupě Ford Mustang
PříspěvekNapsal: pát 12. říj 2018 19:24:29 
Offline
Legatus
Legatus
Uživatelský avatar

Registrován: pon 06. led 2014 14:52:13
Příspěvky: 762
Bydliště: Praha
Se zrdcátkama je to tak 204cm.

_________________
Mustang 05 V6
Podvozek:Koni FSD shocks,H&R OE springs,Watts-Link,Torque-arm
FRPP front LCA, Eibach rear LCA
Drivetrain:Totsen LSD, carbon fiber driveshaft
Motor:SSM Heads, ME tune Vyfuk:JBA headers, FRPP Bullitt
Karoserie:3D Carbon bodykit...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koupě Ford Mustang
PříspěvekNapsal: pát 12. říj 2018 21:33:36 
Offline
Centurio
Centurio

Registrován: pon 20. srp 2018 19:58:10
Příspěvky: 12
Díky.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koupě Ford Mustang
PříspěvekNapsal: úte 12. bře 2019 21:39:21 
Offline
Centurio
Centurio

Registrován: pon 20. srp 2018 19:58:10
Příspěvky: 12
Zdravím přátelé a nadšenci, den D je tady, peníze mám našetřeny, pojistku zjištěnou a teď mě čeká samotný výběr auta. A potřebuji opět poradit. Za 1. na co si mám dát největší pozor při prohlídce V. gen (05-09), jakou mají tyto vozy slabinu? A za 2. jaký servis na jižní moravě mi doporučíte, nebo s jakým máte dobré zkušenosti? Drobné opravy a údržbu zvládne můj kamarád, ale já plánuju auto postupně renovovat a rád bych auto svěřil odborníkům co se v těchto autech vyznaj. Díky


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koupě Ford Mustang
PříspěvekNapsal: čtv 14. bře 2019 18:03:50 
Offline
Centurio
Centurio

Registrován: pon 20. srp 2018 19:58:10
Příspěvky: 12
Pokud myslíš mustang evolution, tak ti jsou ode mně daleko, já hledám něco na Jižní Moravě.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koupě Ford Mustang
PříspěvekNapsal: ned 17. bře 2019 22:59:46 
Offline

Registrován: sob 03. lis 2018 20:47:03
Příspěvky: 3
Ahoj.tohle je můj třetí pokus o odpověd na tohle téma,předchozí se neodeslali že se musím přihlásit (to asi jsem jinak bych nemohl odpovědět)

K věci. Mustanga V6. 4.0L jsem si pořídil loni na podzim k padesátým narozeninnám. Jsem také z jihu od Strážnice.
Třicet let jsem se pohyboval kolem motorek tak americký auta jsem moc neznal ani kontakty kolem nich.
Takže moje zkušenosti: koupil jsem 09.ale podle vin.07.(osmé číslo z prava). Bez ůprav a tuningu Originál stav.
To auto má vše předimenzovaný (holt to musí snést i motor z V8) minimum elektroniky-mám verzi s jednoduchou přístrojovkou bez počítače,ABS a dalších nepotřebných serepetiček,prostě ještě stará dobrá klasika která má koule!! Kde nic není nic se nekazí!
Na opravy víc jednoduchých aut nenajdeš,všude krásný přístup,žádný speciální nářadí jako u evropských aut.
Další plus-na internetu najdeš podrobné postupy a ukázky co a jak opravit nebo vyměnit.
Já doma v garáži preventivně vyměnil: Komplet brzdy-Powerstop 9000.Kč. vodní pumpa Dayco+řemen,kladka,napínací kladka-4200. výfuk (mono) Magnaflow-12000. kuláky-1200. řemenice Dayco-4000. termostathousing 1700. filtry olej,kabina,vzduch,palivo-1600. oleje motor,převodovka,diferák-1250. brzdovka,chladící kapalina+geometrie-1500.
Takže ti stačí i s novým obutím 50000.pokud tedy nebudeš blbnout se sportovnína brzdama za 30000.podvozkem za 50000.a duálním laďákem za 25000.
Před příští sezonou v zimě počítám s GO spojky a kardanu,výměnou tlumičů (možná i pružin) a podle toho jak se bude auto chovat tak dám i zadní stabilizátor.
V6. s motorem 4.0L. ti do začátku mohu jen doporučit !


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koupě Ford Mustang
PříspěvekNapsal: pon 18. bře 2019 19:46:36 
Offline
Centurio
Centurio

Registrován: pon 20. srp 2018 19:58:10
Příspěvky: 12
Díky Chose, proto chci taky V6 5.generace, bez elektronických kurvítek a snadný opravě. Já pevně doufám, že si s autem poradí můj kamarád a kdyby ne, tak zavítám na toto forum a nebo si konečně založím Facebok jak mi tu někteří radili. Ty ceny náhradních dílů co jsem na netu našel mě příjemně překvapily, čekal jsem to mnohem horší.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koupě Ford Mustang
PříspěvekNapsal: pon 18. bře 2019 23:29:23 
Offline

Registrován: sob 03. lis 2018 20:47:03
Příspěvky: 3
Nazdar.
žádnej Facebuk Instáč a nevím co ještě nepotřebuješ. Stačí když na seznamu zadáš YouTube tam do vyhledávače zadáš Ford Mustang 2005-a to co potřebuješ (třeba brake,window,termostathousing atd.) a můžeš hodiny studovat postupy oprav.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz