* *
Právě je čtv 28. bře 2024 14:07:19

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Ochranný nástřik spodku vozu
PříspěvekNapsal: pát 24. lis 2017 14:05:04 
Offline
Centurio
Centurio

Registrován: čtv 23. lis 2017 17:39:29
Příspěvky: 29
Zdravím Vás,
někde zde v příspěvcích jsem narazil na sdělení, že vozy k nám jedou pře Anglii, kde se dodatečně provádí ochranný nástřik spodku vozu proti soli. Toto sdělení mi osvětlilo pár otazníků, které mám postupně od doby koupě po dnešek.
Jednak se na novém voze nedala přehlédnout černá krupice na stříbrných discích. První dva měsíce si nešlo nevšimnout celkem intenzívního specifického "pachu" kolem zahřátého vozu. Třetím postřehem byl stav vnitřní strany disků, který jsem odhalil při přezouvání na zimu, ty jsou taky celé poprasené černou barvou. No a teď tady ta zmínka o nástřiku a už jsem byl pod autem. Je to opravdu tak, vůz je dodatečně nastříkaný, ale jen někde ....... samozřejmě tam, kde cokoliv clonilo je spodek neošetřený. Tak mě tak napadlo, že pokud výrobce do něčeho podobného investuje, tak k tomu asi má nějaký pádný důvod. A pokud výrobce uznal nástřik za potřebný, tak by asi měl být všude, tedy hlavně na podvozku .... v souvislosti s tím vším mě napadá, zda toto nezkusit vyreklamovat.
Děkuji za reakce. M.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Ochranný nástřik spodku vozu
PříspěvekNapsal: pát 24. lis 2017 16:40:38 
Offline
Centurio
Centurio

Registrován: čtv 23. lis 2017 17:39:29
Příspěvky: 29
V zimě budu muset i když bude mokro. A i když je v zimě sucho, tak zvířená suchá sůl z cest zaleze všude a jednou se k ní ta voda určitě dostane ...... je asi hodně škoda, že si to výrobce kapku lépe neošéfoval. V každém případě se s tím ve Fordu vytasím a uvidím, jak na to budou reagovat ..... možná mi aspoň dokážou zjistit, čím to šetrně dostat dolů z disků.

_________________
5.0 V8 2016/2017


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Ochranný nástřik spodku vozu
PříspěvekNapsal: pát 24. lis 2017 21:41:19 
Offline
Legatus
Legatus
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. čer 2011 22:18:37
Příspěvky: 3232
Bydliště: Praha
Ahoj,
je to asi dva roky co jsme to natočil :( :( :(


nedává to smysl - snad jen že USA verze mají kardany a kryt těleso diferenciálu vždy rezavé jak liška ;) ;)

Jinak si myslím že s korozí Mustang nemá problém je pozink !


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Ochranný nástřik spodku vozu
PříspěvekNapsal: sob 25. lis 2017 12:48:59 
Offline
Centurio
Centurio

Registrován: čtv 23. lis 2017 17:39:29
Příspěvky: 29
Zda mám takto nastříkané i výfuky jsem nepostřehnul, jinak se to za ty dva roky asi moc nezměnilo. Rozhodně jsem si nevšimnul toho žlutého vosku, asi se ještě jednou vypravím k zemi. To info o pozinku mě potěšilo, já to opravdu dosud neměl možnost moc studovat. V zimě mám v práci volněji, tak to budu dohánět ....... Dík. M.

_________________
5.0 V8 2016/2017


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Ochranný nástřik spodku vozu
PříspěvekNapsal: pát 08. pro 2017 22:19:08 
Offline

Registrován: čtv 07. pro 2017 21:54:35
Příspěvky: 7
Bydliště: Nymburk
Když se tu nástřik podvozku řeší ohledně nekvality zpracování, tak chápu negativní pohled na to co jste pod autem našli, ale pokud si kupuji nyní Mustanga na dlouhý společný život, nemá smysl ho hned na začátku odvést někam, kde tuto proceduru provádí správně, například i pod plasty, výfukem, podběhy kol atd? Říkal jsem si, pojedu z prodejny a po zajetí to někam odvést, když to není nikde zrezlé atd? Třeba Johan, děláte to u Vás?

Jak je to potom s autorizovaným servisem, nebude mít námitek? Mám to bohužel z pár procent přes Ford Credit a je tam přímo zmíněné, že úpravy auta bez schválení nejsou povoleny... Třeba by to schválili, přeci jen to autu hodnotu neubere, ale taky jsem četl, že se musí dodržovat postupy výrobce(které jsou sice dle videa dosti pochybné), tak je nutné to dělat v autorizovaném servisu? Když je to ale stříkané takto, jak někdo dokáže že zrovna moje auto neudělali správně? ;-)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Ochranný nástřik spodku vozu
PříspěvekNapsal: úte 12. pro 2017 22:24:20 
Offline
Centurio
Centurio

Registrován: čtv 23. lis 2017 17:39:29
Příspěvky: 29
Ahoj, v každém případě dám autorizovaným možnost zaujmout k tomu stanovisko a pak se rozhodnu. Kdyby to bylo úplně zbytečné, tak by si s tím výrobce asi nezvyšoval náklady. A pokud to má k něčemu být, tak ať je to pořádně. Pokud to nechceš řešit takto, tak osobně bych se do toho nebál jít bez nějakého souhlasu. To už se pak naskýtá otázka, co by jsi na tom autě vůbec mohl udělat svévolně. Nástřikem asi žádné výrobcem deklarované vlastnosti nezměníš. Já jsem nechal půl auta polepit ochrannou fólií a taky jsem se nikoho neptal.
Do svátků už to nedám, budu to řešit v lednu a napíšu výsledek. M.

_________________
5.0 V8 2016/2017


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Ochranný nástřik spodku vozu
PříspěvekNapsal: stř 07. úno 2018 10:26:53 
Offline
Centurio
Centurio

Registrován: pát 25. bře 2016 13:48:50
Příspěvky: 13
Milane, jak to dopadlo ? Já jsem o tom prodejce taky informoval a žádná reakce. Prostě na to se*ou. Výfuk smrděl po celým baráku, než jsem jej vyměnil za sportovní a vyhodil. V zimě nejezdím, tak mne to zatím netrápí, ale ty zasraný disky, tak to je fakt úroveň :evil:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Ochranný nástřik spodku vozu
PříspěvekNapsal: stř 07. úno 2018 15:59:56 
Offline
Centurio
Centurio

Registrován: čtv 23. lis 2017 17:39:29
Příspěvky: 29
Ahoj Alberte, zatím to nedopadlo, ještě jsem neřešil. Do oleje chybí tak 1000 km, tak jim to naservíruji při tom. Zatím jsem si postupně doma rozebral všechny čtyři podběhy, oprášil ( i po téměř ročním provozu to bylo kupodivu dost čisté) a nastříkal jsem to sám, cca 1,5 dózy 400 ml na každý podběh. U toho jsem zároveň zjistil, že ty zadní nadkolí jsou tak na poztrácení. Polovina úchytek je takový váleček "našroubovaný" na vruty navařené na podběhy. Dolů padají téměř vlastní vahou ..... tak jsem to vyměnil za plastové matice s límcem. Jinak jsem o víkendu tunil výfuk ( klapky), tak jsem to měl na zvedáku. Ten nástřik masakr, poprášených je tak pět míst na celém podvozku, hlavně tedy na výfucích, zbytek absolutně nedotčený. A klapky boží :roll: , doma radosti až na půdu. Tam bydlí kuna, snad ji to vypudí :P

_________________
5.0 V8 2016/2017


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Ochranný nástřik spodku vozu
PříspěvekNapsal: čtv 15. bře 2018 14:34:41 
Offline
Centurio
Centurio

Registrován: čtv 23. lis 2017 17:39:29
Příspěvky: 29
Tak jsem absolvoval garančku s pokusem o reklamaci ochrany podvozku jak jsem dříve předeslal. Bylo to celkem tak nějak podle očekávání. Údiv co že to chci, my o tom tady nic nevíme, my se zeptáme ........
Tak jsem se po dni vyšetřování dozvěděl, že nějaké vozy 2015 jakýsi nástřik měly, pak zase neměly, pak některé série měly nástřik pouze kritických míst podvozku :lol: . Takže pokud to náhodou ještě někdo nevíte, tak na Mustangu jsou tyto hlavní oblasti kritické na korozi - zadní disky z vnitřní strany a celá zadní část výfuků. Ty mám totiž zasrané nejvíc. No a pak se ještě přes ten výfuk rozstříklo bokem něco z jedné strany zadního nosníku. Takže zde je další kritická oblast, vnitřní plocha nosníku pod kufrem, venkovní už kritická není a pravá strana je v pohodě úplně :P
Celé resumé je tedy asi takové, že podle VIN kódu na mém voze žádný nástřik z výroby ( nebo cestou ke mě) vzniknout neměl, a pokud na spodku nějaký černý maras občas mám, tak to auto asi při přepravě na moři najelo na nějakou volně pohozenou pixlu něčeho černého, asi ropy. To je jen moje doměnka, prodejce mi původ těch fleků vysvětlit nedokázal. A navíc to stejně nedělají a ani nevědí, kde to dělají, takže jestli mám s ohledem na požadavek nesmrtelnosti mého kousku nějaké zvýšené nároky, tak si to mám nechat udělat někde jinde a za své. Mohou mi to jen doporučit ...... M.

_________________
5.0 V8 2016/2017


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Ochranný nástřik spodku vozu
PříspěvekNapsal: čtv 15. bře 2018 14:41:12 
Offline
Centurio
Centurio

Registrován: čtv 23. lis 2017 17:39:29
Příspěvky: 29
Ale přínos návštěva servisu měla. Kromě výměny oleje přišli na zdroj vibrací přední nápravy, kterých jsem se nezbavil ani převážením zimních kol. Už jsem si myslel, že ty gumy jsou tak křivé, že to holt jiné nebude ........ chyba lávky, na pravé straně byla povolena poloosa. Netuším na kterém konci, ale utáhli ji na předepsaných 200 Nm, pokud Vám to někomu něco říká ....... brzy mě tedy možná opustí nějaké ložisko.

_________________
5.0 V8 2016/2017


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Ochranný nástřik spodku vozu
PříspěvekNapsal: čtv 15. bře 2018 21:32:35 
Offline
Centurio
Centurio

Registrován: pát 25. bře 2016 13:48:50
Příspěvky: 13
Mám podobnou zkušenost. Bohužel každé auto je jen tak dobré, jako je jeho servis. No a u Fordu v ČR všeobecně žádná sláva. Moc dobře o tom probému s nástřikem vědí, jen to drze zametají pod koberec. :evil:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz