* *
Právě je sob 27. dub 2024 8:12:49

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: co a kdo je to zákazník ???
PříspěvekNapsal: stř 08. úno 2017 15:10:57 
Offline
Legatus
Legatus
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. čer 2011 22:18:37
Příspěvky: 3232
Bydliště: Praha
Asi jsme hloupý , blbý či navedený a asi pořád dělám stejné chyby - vypadám a vystupuji jako arogantní debil :?: :?: - prosím o vaše komentáře abych věděl co děláme blbě :( :( :( PROSÍM ČÍST OD SPODU

Hele vtipálku,,,,,ja jsem absolutně v klíííídku,,,,A my si tykáme??Přijde mi, ze mě prdel?! Ty mi napíšeš 6000+dph Já na to,že frajer to dělá cca 3h za 1500kč s rukou v prdeli!A Ty mi napíšeš,že to je drahý?!!Že to je předražený jak svině........... Poslouchej ty milionáři já celou dobu psal co chci!!!!!!!!! Proč,jsi to nenapsal hned,že mi to uděláš za 500kč!!Tyhle sračky jsme si mohli ušetřit a já bych to neřešil a nemusil číst ty chytré kecy který mě nezajímaj""" A co máte a ne a co si berete"A přednášku co jak se dělá!! Hochu pojd se podívat na sever a uvidíš a budeš rád za 150kč/1h tady lidi nemaj prachy každej je rád ,že má na chleba! Mě absolutně nezajímá co máš a co NE!!Já se ptal na ložiska na hrušku a když tak na nastavení převodů!!! Už, jen to ,že mi tykáš sice mi bude 45let,ale nejsem smrkáč a dilina a soploš co na něj budeš machrovat!!Já se slušně zeptal a reagoval na tu cenu co jsi napsal! To je celý ono kdyby jsi četl co jsem psal a ,když Ti to hlava nepobrala stačilo se slušně zeptat než psát tu cenovku!Mimochodem mě sundat náprava z auta trvá když to jde do hodiny s rukou v prdeli"Rozebrání koše to samé! pár šroubů!Docela mě sere jak Vy pražáci jste namachrovaný a nenažraný! Kord když víte nebo zjistíte,že někdo žije v nějaké prdeli mimo Prahu!
Jsem v klídku"Ale ,prosimtě necht ty machry na někoho jinýho ...................a ne na mě!Jak jsem řekl slušně jsem se zeptal....

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Hele kámo,

Chápu Vaše stanovisko – celý den trvá náprava ven z auta – nastavení a náprava zpět do auta.

Nejme žádná firma als malý garážista , ale velká společnost co má velké náklady , takže za ty peníze co dělají garážisté to mi prostě neumíme ba ani umět nebudeme .
Naše investice do dílny a servis a vybavení je v řádech desítek miliónů – pokud to svedete provozovat za 300 kč/hod tak před Vámi smeknu a budu Vám platit měsíčně rentu 50 000 !!!! – a klidně to podepíšeme u notáře !!!
Já osobně dělám auta celý život a začal jsme jako kluk s tátou v garáži za hlubokého totáče a nepotřebuji si tahat triko co umím a ne – lépe naše společnost .

Myslím , že zbytečně hrozíš kámo situaci – a pokud Ti to nikdo nastaví za 1500 – tak to je drahé !!!!!! – vlastní nastavení je u nás tak max . 1,5 hodiny .
Pokud tedy někomu zaplatíš 1500 za nastavení tak to je úlet jak svině )))))
Ložiska na hrušku máme a obě stojí nějaké stovky včetně gufera a té speciální podložky ))))

Měj se fajn a hoď se do klidu kámo ))
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
6000,-+dph???Ty kraso chlape to se pak jezdi ve V8??Co chlasat 25l/100km!!Celly den se to urcite nedela! Ja mam sundanou napravu streva venku loziska nalisovane a td.... jen centrovat!! A hlavne Vy jste mi VUBEC nerozumel jak co se dela ja vim az moc dobre!!"Ja na to nejsem vybavenej!!!Zivy me zelezo kary mam jako hoby,,,zadnou sadu s loziskama kde jsou podlozky NEMAM! Ja mel 2ks diferaku F8.8 a z toho jsem udelal JAKO jeden s tim ze jsem koupil loziska jak do nohavic tak do diferaku jen loziska k hrusce NEMUZU sehnat!To je take vec proc jsme Vas oslovil zd ami nedate cislo lozisek k hrusce a podlozek,,,Jinak mam v arealu sikovcneho soustruznika,,,muzu si je nechat vytocit!! Tim myslim jen loziska ktere si snadno stahnu a nalisuju co se vybehanyho loziska tyce u nastavovani hrusky staci ji jiskrickou liznout aby slo rukou nandat to vim ječn nejsem proste vybavenej......to je cele,,,nejaky manik to dela za cca 1500kc! a max 3h prace tak nedelejte ze me debila ze to delate cely den! Vim jak to funguje nejsem jako vecina maniku co Vas otravuje a Vy ho nakrmite co jak dlouho se dela by pak nevyslo najevo ze to delate ax 4h za 6000+dph!!! Fora jsou k necemu asi dobra spis pro lidi kteri umi a vedi uplne hovno! Budu se opakovat zivy me zelezo na aute udelam 80% veci mimo lektriky a nastaveni prevodu ,,,,proto jsem Vas oslovil...ale s tou cenu i kdyz bych sel v Pha do bordelu a nechal to udelat nejakeho manika co je vybavenej a umi to tak me to vyjde levneji"Vazne z Te vasi ceny mam dost! NEODEPISUJTE setrete Vasim drahym casem muj je jen cca 300kc/1h a udelam tolik veci co plno lidi neda... je mi na bliti" Asi je neco jinak....Mejte se fajn

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Vůbec nejde o to že bychom nechtěli podávat informace – právě naopak proto máme fórum ,kde poskytujeme zcela zdarma mnoho informací !!
Nejsme schopni platit jednoho člověka , který bude mít super vědomosti a bude celý den odpovídat na tisíce dotazů 
Tak tedy proto fórum .
Co se týče v sadě ložisek k diferenciálu musely být podložky !!
1. Důležité je správná pozice hrušky !! – tím je třeba začít – je na to přípravek – jinak je to pokus omyl – navíc je třeba si udělat nějaké lehce sundavací a nandavací ložisko co se bude používat při různých tloušťkách podložek pod hruškou – nám se to většinou podaří na druhý pokus pomocí měření a přípravku
2. Potom se dělá klasicky test na barvu
3. Potom vůle ozubení – hodinky
Potom se znovu nasadí hruška na nové ložisko a utáhne na předpětí – pozor vždy se musí použít nová zmačkávací podložka – je na to zase přípravek
Nyní jsme toho řekl pro člověka co to dělá 25 let zcela dostatečně a zcela zadarmo a věnoval jsme tomu čas – tedy míček je nyní na Vaší straně ))
Ne vážně hodně štěstí

P.S. jinak to klidně uděláme , ale je to tak den práce – to je jasná zkušenost – tedy pokud je vše OK tak asi 6000 + DPH. Již jsme opravovali mnoho diferenciálu neboť USA a EU má odlišné nastavení a specifika , jinak princip je jasně stejný
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Užasný muset se registrovat abych nahlédl enmám fora rád.,.....
Jinak auta dělám 25 let sice jako hoby na převody nejsem vybavenej ,ale nějak se toho nebojím,,,Když,bude soudná cena asi se odmluvíme,,,díky Rudy
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dobrý den,
Máme na to přípravky a opravdu to bez nich nejde - kolega Vám nacení seřízení nápravy u nás.
Děkuji
JS
P.S. jinak hodnoty a vše potřebné je zde: viewtopic.php?f=9&t=122, ale bez přípravků to nedáte - přepětí na hrušce je ne jedna malá věc ...


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zdravim,mam dotaz mam rozdelanou zadni napravu F 8.8 mam tam zatim jen 3,73 jde mi o to ze dif neby v dobrem stavu ja koupil loziska jak ke kosi tak v nohavicich i simerig.Jde o to ze to je LSD uzaverku dam az pak ale potrebuji to spravne nastavit.Vy dokazete mi ric jake tam je predpeti proste jak to nastavit? Hlavne zda mete ty vymezovaci krouzky co maji cca 11,3 az 12,2 Nebo ta pro me horsi a nakladnejsi varianta kdyz Vam dovezu napravu streva mam, venku a vy mi to vse udelate??cena ??Vim ze to je prace na par hodin at nejezdim tam a zpet ze bych si pockal diky


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: co a kdo je to zákazník ???
PříspěvekNapsal: stř 08. úno 2017 15:49:43 
Offline
Legatus
Legatus
Uživatelský avatar

Registrován: pon 06. led 2014 14:52:13
Příspěvky: 762
Bydliště: Praha
Ja myslim ze i tech 6 litru je jeste v norme vzhledem k potrebne praci. Hlavne kdyz se treba stane ze to musis vybirat 3x nebo i 4x pokud hloubka hrusky nesedi pri pohledu na pattern. To se pak cas nasbira i pres den prace a clovek musi i pocitat, ze jsou jine ceny prace ve vedsim meste a nekde dal na venkove.

Clapek je jiste i trosku buran, kdyz se hned zacal vztekat. Pokud se mu cena nelibi tak mel taky pouze podekovat a odmitnout.
Neni to zadna katastrofa si priznat ze na neco nemam, slusnej clovek na druhe strane to taky pochopi a nevysmeje se mu.
(teda to jsem uz taky videl u nekterych co jezdi s GT500 a divaji se na vas pres prsty kdyz jezdite ve V6 ... ale to uz je o jinem a ne k tomuto tematu, Nastesti v Mustang komunite je to jeste fajn a takovi lidi spis jezdi jinymi autami)

_________________
Mustang 05 V6
Podvozek:Koni FSD shocks,H&R OE springs,Watts-Link,Torque-arm
FRPP front LCA, Eibach rear LCA
Drivetrain:Totsen LSD, carbon fiber driveshaft
Motor:SSM Heads, ME tune Vyfuk:JBA headers, FRPP Bullitt
Karoserie:3D Carbon bodykit...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: co a kdo je to zákazník ???
PříspěvekNapsal: stř 08. úno 2017 18:32:03 
Offline
Legatus
Legatus
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. čer 2011 22:18:37
Příspěvky: 3232
Bydliště: Praha
ANO DĚKUJI , UŽ JSEM SI MYSLEL ŽE JE NĚCO ŠPATNĚ ;) ;) ;)
navíc jsme mu opravdu poradil a navíc když jsme pochopil , že to chce jen nastavit - tedy přijede a odveze si jen nápravu - tak jsme mu řekl , že 1500 ke dost - na toto pokud je to 8,8 na 3,73 by mělo 1 a pul hod stačit - ok dvě a to dáme pod 1500 :lol: :lol: :lol:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: co a kdo je to zákazník ???
PříspěvekNapsal: čtv 09. úno 2017 16:36:50 
Offline
Legatus
Legatus
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. čer 2011 22:18:37
Příspěvky: 3232
Bydliště: Praha
wiro píše:
to vite ze ste zlodeji uz len preto ze ste z prahy a podnikate :D


jo to mě potýká celý život :

začalo to pře mnoha lety na vysoké (a trvá to dones) , když jsem byl na chmelové brigádě a traktorista se ptá : " hele mladej od kud si " já z Prahy : a už po mě šli - no celou noc jsem nocoval ve chmelnici - totiž jsem jim sbalil jejich místní babu :lol: :lol: :lol: :lol: SUPER DOBA :lol: :lol: :lol:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: co a kdo je to zákazník ???
PříspěvekNapsal: pon 13. bře 2017 20:36:15 
Offline
Centurio
Centurio

Registrován: pát 25. bře 2016 13:48:50
Příspěvky: 13
Nechci prudit a nechápejte mne zle. Ptal jste se a tak odpovídám. Myslím, že 20 let denního kontaktu se zákazníky různého ražení mne k tomu opravňuje.

Pán je očividně zamindrákovaná vesnická lopata a buran (to říkám přes to, že jsem rovněž z vesnice). Dlouhou dobu jste se držel a za to klobou dolů. Ovšem chyba nastala v okamžiku "Hele kámo.....

V ten moment jste tykáním ztratil tvář profesionála a ztratil i odstup - klesl jste na jeho úroveň. To přispělo k vyhrocení celé situace, ze které jste nevyšel jako jednoznačný vítěz - toto se už ani vyhrát nedalo.
Pamatujte, není účel přesvědčit toho dotyčného, ale lidi, kteří diskusi sledují - to platí, pokud ji zveřejníte jako nyní.

Ale vrátím se k " jádru pudla". Předpokládejme, že tato diskuse proběhla soukromě pouze mezi Vámi a zákazníkem.

Místo "hele kámo... mělo být v případě, že máte o zákazníka i nadále zájem. Omluva, že jste hned zcela nepochopil , co požaduje. Celou situaci bagatelizovat a zklidnit např. slovy, že se jedná pouze o nedorozumění. Nereagovat na zlostné tlachání pána, držet se striktně tématu obchodu - Vy mu přece nepotřebujete cokoli dokazovat. Vrátit se na začátek s cenovou nabídkou pouze na seřízení.
Pokud se Vám s tím člověkem nechce nadále ztrácet čas (což chápu). Znova omluva s tím, že je vám líto, že mu nemůžete vyhovět a poradit mu někoho jiného, nejlépe někoho, koho nemáte rád :lol:

Za všechny ty roky vím, že klidné, vstřícné, nicméně sebejisté a cílevědomé vystupování spolehlivě tyto lidi pošle do prdele, aniž by člověk měl následně jakékoli výčitky svědomí. No, ale chce to držet nervy na uzdě - z vlastní zkušenosti vím, není to snadné a ne vždy se mi to také podaří :cry:

Doufám, že Vám tato zpětná vazba od nestranného, nicméně pravidelného čtenáře Vašeho velice užitečného fóra pomůže. Přeji hodně úspěchů v podnikání ;)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: co a kdo je to zákazník ???
PříspěvekNapsal: pon 13. bře 2017 22:04:46 
Offline
Legatus
Legatus
Uživatelský avatar

Registrován: pon 06. led 2014 14:52:13
Příspěvky: 762
Bydliště: Praha
Souhlasím s Albertem, ideální je zachovat klid za jakýchkoli okolností a vypustit to ze sebe jinde, třeba na záchodě :) Taky takové zážitky nepolykat a nedusit v sobě aby pak ještě třeba člověk neprenášel stres nebo zlost domů po práci do rodiny. Ale i když se podle toho snažím chovat, taky se mi už stalo, že jsem zákázníka téměř poslal někam, naštěstí jsem zachoval dost diplomacie na to aby spolupráce nadále pokračovala.

_________________
Mustang 05 V6
Podvozek:Koni FSD shocks,H&R OE springs,Watts-Link,Torque-arm
FRPP front LCA, Eibach rear LCA
Drivetrain:Totsen LSD, carbon fiber driveshaft
Motor:SSM Heads, ME tune Vyfuk:JBA headers, FRPP Bullitt
Karoserie:3D Carbon bodykit...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: co a kdo je to zákazník ???
PříspěvekNapsal: pon 13. bře 2017 23:17:46 
Offline
Centurio
Centurio

Registrován: ned 20. bře 2016 16:57:28
Příspěvky: 20
Souhlas, nemá cenu se rozčilovat, když za to člověk nestojí. Na blbce a německé turisty narazíte všude.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: co a kdo je to zákazník ???
PříspěvekNapsal: úte 14. bře 2017 14:07:34 
Offline

Registrován: ned 05. bře 2017 12:04:04
Příspěvky: 3
U mě je to stejné. A myslel jsem, že na japonské turisty! :lol:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: co a kdo je to zákazník ???
PříspěvekNapsal: stř 15. bře 2017 21:50:26 
Offline
Legatus
Legatus
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. čer 2011 22:18:37
Příspěvky: 3232
Bydliště: Praha
kdo mě zná ví že to tykání nebylo, ale pokusil jsem se s nadhledem mu to vysvětlit a tak jsem měl napsat uvozovky " hele kámo" - byl jsem celou dobu v klidu naopak jsem se bohužel dobře bavil a zde jsem to vložil jako perličku - jako jednu z mnoha. Chtěl jsem nastavit přátelský tón tím " hele kámo" ale on to pochopil zcela špatně ;) ;)
jinak s tím klidem a slušností máte 100% pravdu.

díky všem za čtení ;)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: co a kdo je to zákazník ???
PříspěvekNapsal: stř 22. bře 2017 10:37:36 
Offline

Registrován: pon 20. čer 2016 12:33:31
Příspěvky: 3
to Albert: to co píšeš je čistá pravda, ale než se k tomuto stavu dostaneš, musí uběhnout dlouhá doba a trénink, protože udržet to nasrání a nervy je brutus. Někdy si říkám, že je lepší vybouchnout, protože bav se volem o zítřku, když jde dnes na porážku:). Každopádně je pravda, že když se Ti někdo dokáže v těchto situacích smát, tak je to horší než kdybyste si dali přes hubu. Mnohokrát jsem o podobných situacích přemýšlel, diskutoval s kolegy a někdy je opravdu lepší to vyřešit jako Jean Reno ve Wasabi - pěstí:)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: co a kdo je to zákazník ???
PříspěvekNapsal: stř 22. bře 2017 17:21:37 
Offline
Legatus
Legatus
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. čer 2011 22:18:37
Příspěvky: 3232
Bydliště: Praha
Lancelote píše:
to Albert: to co píšeš je čistá pravda, ale než se k tomuto stavu dostaneš, musí uběhnout dlouhá doba a trénink, protože udržet to nasrání a nervy je brutus. Někdy si říkám, že je lepší vybouchnout, protože bav se volem o zítřku, když jde dnes na porážku:). Každopádně je pravda, že když se Ti někdo dokáže v těchto situacích smát, tak je to horší než kdybyste si dali přes hubu. Mnohokrát jsem o podobných situacích přemýšlel, diskutoval s kolegy a někdy je opravdu lepší to vyřešit jako Jean Reno ve Wasabi - pěstí:)


;) ;) ;)
pokud je toho příliš tak vám garantuji , že to nejde jen tak lehce vydržet - ano 10x se udržím a po 11 už prostě vybuchnu a kdo ne tak před ním smekám , ale v člověku se to vždy hromadí :( :(


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: co a kdo je to zákazník ???
PříspěvekNapsal: stř 22. bře 2017 19:47:50 
Offline
Centurio
Centurio

Registrován: ned 20. bře 2016 16:57:28
Příspěvky: 20
Johan píše:
Lancelote píše:
to Albert: to co píšeš je čistá pravda, ale než se k tomuto stavu dostaneš, musí uběhnout dlouhá doba a trénink, protože udržet to nasrání a nervy je brutus. Někdy si říkám, že je lepší vybouchnout, protože bav se volem o zítřku, když jde dnes na porážku:). Každopádně je pravda, že když se Ti někdo dokáže v těchto situacích smát, tak je to horší než kdybyste si dali přes hubu. Mnohokrát jsem o podobných situacích přemýšlel, diskutoval s kolegy a někdy je opravdu lepší to vyřešit jako Jean Reno ve Wasabi - pěstí:)


;) ;) ;)
pokud je toho příliš tak vám garantuji , že to nejde jen tak lehce vydržet - ano 10x se udržím a po 11 už prostě vybuchnu a kdo ne tak před ním smekám , ale v člověku se to vždy hromadí :( :(


Já když se bavím s nějakým vyloženým sympaťákem (rozuměj volem), uklidňuju se tím, že to je dočasný problém - to on se sebou musí žít nonstop.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz