* *
Právě je sob 27. dub 2024 10:51:19

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: co je to Mustang mánie
PříspěvekNapsal: pát 06. led 2017 21:47:20 
Offline
Legatus
Legatus
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. čer 2011 22:18:37
Příspěvky: 3232
Bydliště: Praha
Ahoj,
Ano myslím že „mustangmánie“ opravdu existuje. Myslím si, že nejde o to (jak to mají jiné značky a nebudu jmenovat) odlišit se od toho druhého a ukázat co si mohu dovolit koupit a že na to prostě mám, ale Mustang je opravdu srdeční záležitost a je to prostě ikona a pojem po celém světě – to charisma prostě jiný model nemá.
Proč tady rozebírám tuto úvahu :?: :?: Dnes se mě někdo ptal ty vole a není ten člověk blbej za ty prachy by už měl nové auto co do toho dal a ještě lepší :!: :!:
Já říkám naopak – v dnešní uspěchané době se vztahové okolnosti pomalu zcela vytrácejí a sedíme jen za počítačem či jinde a hledáme sebe schování v nějakém virtuálním světě, který je studený a nelidský.
To že nikdo nechápe, že auto jako Mustang může mít pro nás duši a že sním žijeme a tvoříme si ho k obrazu svému a neřešíme, zda cena úprav (mazlení – bastlení) je vyšší než cena auta, je bohužel pro mnoho lidí nepochopitelné – no spíše to považují za úlet, a to je právě pro nás ten náboj ;) ;) .
Máme zde hodně příkladů mezi které patří třeba Balki se svojí V6 v ceně GT500, ale o to nejde , jde o to že má s čím si hrát a může sedět na kolech , které si přetvořil k obrazu svému a ten pocit z vylepšení prostě za ty prachy stojí.
A tady jsme u dalšího bodu, někteří za mnou přijdou a říkají já chci toto a toto a ještě toto abych to měl všechno již hotové. Ano mohl bych říci jasně všechno to tam změníme a bude to také asi dobrý business, ale zásadně to odmítám. Zatím jsem vždy lidi přesvědčil ať to dělají postupně – ono totiž pokud mohou zažít ty jednotlivé kroky jednotlivě a pocítit ty změny jednotlivě je prostě super zážitek, a navíc cena je lépe stravitelná, protože nám každý článek samostatně ukáže svojí cenu ve skutečnosti svojí fyzickou realitou.
Většinou se nepouštím do takovéhoto filozofování, ale jeden Bundeswerkista si tloukl na čelo jak někdo může do toho Mustanga dát tolik peněz – no jednoduše , protože je to ikona co má srdce a nás odmění při jízdě pokaždé jiným zážitkem a nikdy se to neomrzí – jeho někdy nedokonalost je zároveň jeho velkou předností. On totiž život s předpisy ekology EU a nevím čím zrovna zábavný není.
Brzký konec zimy vám přeje
Johan


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: co je to Mustang mánie
PříspěvekNapsal: pát 06. led 2017 22:58:05 
Offline
Legatus
Legatus
Uživatelský avatar

Registrován: pon 06. led 2014 14:52:13
Příspěvky: 762
Bydliště: Praha
Hezká úvaha, já bych to ještě doplnil o pár osobních postřehů.

Je to i o tom jak jsi psal, že v dnešním světě kompjurů člověk občas rád vypadne od PC a udělá i něco rukama nebo zapojí mozek jinak a momentálně je to pro mne auto. Předtím to byla astronomie a jezdil jsem po světě sledovat zatmění slunce a bavil se focením sluneční korony...
Mezi tím jsem skákal padákem a až skončím s autem plánuju si udělat pilotní průkaz ;) ...

Ale teď co se týče auta je pro mne hlavním motorem i to poznání jak funguje technika a vědět o každém šroubku v autě. Mustang je pro to ideálním autem vzhledem k nepřebernému množství dílu od různých výrobců na kterých si můžete v praxi vyzkoušet teorii a taky vlídnost toho auta pro úpravy vámi samotnými. Začnete podvozkem, prostudujte si celou historii různých zavěšení a podobně a potom si to vyzkoušíte na vlastním autě. A stejně tak s motorem a hnacím ústrojenství a naučíte se jak se dělá čalounění a audio a...
Pak až todle vše víte tak vám není líto peněz co jste do toho vrazili protože co je v životě k nezaplacení je krom zdraví a štěstí taky vědomosti zkušenosti a zážitky které v celém tom procesu získáte a navíc vám zůstane auto o kterém víte ze je udělané přesně pro vás a nikoho jiného.
A když už chcete mít takhle osobní auto dělané přesně pro vás tak co jiného by to mělo být než Mustang ;)

A když někdo moc řeší finance, stačí třeba přestat kouřit a hned máte pár tisíc měsíčně do auta navíc :-D

PS: kdybyže to auto v budoucnu plánuju prodat tak vím ze se mi ty investice nevrátí, kdo by kupoval V6 z 2005 za cenu přes půl mega a to bych ještě pořád hodně tratil :) Já si ho ale plánuju nechat až z nej jednou bude veterán ;)


PS2: @Johan: ten člověk se tě ptal na mne? :)

_________________
Mustang 05 V6
Podvozek:Koni FSD shocks,H&R OE springs,Watts-Link,Torque-arm
FRPP front LCA, Eibach rear LCA
Drivetrain:Totsen LSD, carbon fiber driveshaft
Motor:SSM Heads, ME tune Vyfuk:JBA headers, FRPP Bullitt
Karoserie:3D Carbon bodykit...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: co je to Mustang mánie
PříspěvekNapsal: sob 07. led 2017 21:55:31 
Offline
Legatus
Legatus
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. čer 2011 22:18:37
Příspěvky: 3232
Bydliště: Praha
Jana GT píše:
Honzo pod to se jednoznačně podepíši.Krásně napsáno.


;) ;) ;) ;)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: co je to Mustang mánie
PříspěvekNapsal: sob 07. led 2017 21:56:37 
Offline
Legatus
Legatus
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. čer 2011 22:18:37
Příspěvky: 3232
Bydliště: Praha
@ Balki
NE ;)
jsou tu i větší pacienti ;) ;) ;)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: co je to Mustang mánie
PříspěvekNapsal: sob 07. led 2017 22:07:50 
Offline
Legatus
Legatus
Uživatelský avatar

Registrován: pon 06. led 2014 14:52:13
Příspěvky: 762
Bydliště: Praha
Johan píše:
@ Balki
NE ;)
jsou tu i větší pacienti ;) ;) ;)


Tak to bych je někdy rád potkal v léčebně ;)

_________________
Mustang 05 V6
Podvozek:Koni FSD shocks,H&R OE springs,Watts-Link,Torque-arm
FRPP front LCA, Eibach rear LCA
Drivetrain:Totsen LSD, carbon fiber driveshaft
Motor:SSM Heads, ME tune Vyfuk:JBA headers, FRPP Bullitt
Karoserie:3D Carbon bodykit...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: co je to Mustang mánie
PříspěvekNapsal: úte 10. led 2017 20:56:31 
Offline

Registrován: čtv 12. kvě 2016 19:44:54
Příspěvky: 8
tak já si s dovolením také trochu na téma "Mustang mánie" zafilosofuju.
Mám ho přesně rok a neodolatelná tužba po něm mě doslova přepadla na konci srpna 2015.

Co se stalo? Jako osoba jezdící převážně v naftových sedanech jsem nikdy, opravdu nikdy netoužil po jakémkoli sportovním autě, prostě jiném autě než čistě praktickém, které splňuje potřebu pohodlné dopravy s co nejlepším ekonomickým provozem. Prostě tuctovka, důležitým parametrem pro mě byly věci jako - automat, navigace, tempomat, klima atd....A to jsem měl nespočet možností si sportovní auta vyzkoušet, s mistry piloty se na sedadle spolujezdce vozit...a nikdy mě to neoslovilo. A tuning? byla pro mě naprostá zbytečnost.

Až jeden víkend jsem si (jako mnohokrát před tím) půjčil jedno auto na vyzkoušení, Mustang. Ani jsem nějak nechtěl, ale byla možnost, tak proč ne, jsem si říkal. S tím, že ho budu potřebovat vrátit už v sobotu večer, neb jsem měl na neděli jistý plán, který vyžadoval větší kufr v autě. A tak jsem jednou v pátek večer na konci srpna s Mustangem vyrazil.

Zkrátím to, v sobotu večer jsem ho nevracel, plány na neděli změnil. Mustanga jsem prostě musel mít. Žádný pragmatický důvod tu nebyl. Jen jeden - neodolatelný pocit vášně, který jsem během toho víkendu zažil a najednou mi chyběl.

Moje odpověď na otázku "co je to Mustang mánie?" je, že vlastně nevím, ale je to fantastickej pocit, pokud ji člověk podlehne :-)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: co je to Mustang mánie
PříspěvekNapsal: pát 13. led 2017 22:09:03 
Offline
Tribuni
Tribuni

Registrován: sob 06. úno 2016 14:52:20
Příspěvky: 114
Jo jo mustang dokaže zblbnout i lidi coho nevlastni natoš pak kdyš ho vlastnite.promně jeto životni styl.hrabatse vtom aktivni otpočinek.a že ta hromada štotu za tolik prachu a furt dotoho prachi seru.nikam nic neseru investuju do toho co mne bavi a naplnuje.kolik sem dotoho narval raci ani nepocitam


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: co je to Mustang mánie
PříspěvekNapsal: sob 14. led 2017 21:19:49 
Offline
Legatus
Legatus
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. čer 2011 22:18:37
Příspěvky: 3232
Bydliště: Praha
křivák píše:
Jo jo mustang dokaže zblbnout i lidi coho nevlastni natoš pak kdyš ho vlastnite.promně jeto životni styl.hrabatse vtom aktivni otpočinek.a že ta hromada štotu za tolik prachu a furt dotoho prachi seru.nikam nic neseru investuju do toho co mne bavi a naplnuje.kolik sem dotoho narval raci ani nepocitam


je to jednoduchý si náš ;) ;) ;)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: co je to Mustang mánie
PříspěvekNapsal: ned 15. led 2017 22:03:43 
Offline
Tribuni
Tribuni

Registrován: sob 06. úno 2016 14:52:20
Příspěvky: 114
Dik "sejdemese na psichiatrii"


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz