* *
Právě je čtv 28. bře 2024 18:00:00

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Kovové cvaknutí po přeřazení
PříspěvekNapsal: úte 15. zář 2020 10:07:30 
Offline

Registrován: stř 03. dub 2019 10:16:13
Příspěvky: 7
Zdravím všechny. Chtěl jsem se zeptat na jednu věc. Mustang GT 2012 manual najeto 35tis. km v naprosto původním krásném stavu žádné zásahy do auta nebyly. Při pomalém rozjezdu po přeřazení a puštění spojky se ozve kovové cvaknutí jako když by byl volný kardan. Nejvíc je to znatelné při řazení nižších kvaltů. Při podřazování to nedělá. Když to člověk spojkou při rychlejším řazení "vychytá" a je to stále jako by v tahu tak to nedělá ale když auto při pomalejším řazení a vymáčknutí spojky "zpomalí" a po puštění spojky se dostane zase do tahu tak se tam sečtou asi nějaké vůle. Nevím jak to lépe popsat. Na některých diskusích psali, že je to vlastnost auta a že to dělali i nové kusy. Hodně prý pomůže výměna za nedělený kardan. Jinak auto je naprosto tiché žádný hluk z podvozku při jízdě není slyšet.
Díky všem za případné zkušenosti.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Kovové cvaknutí po přeřazení
PříspěvekNapsal: čtv 17. zář 2020 16:47:50 
Offline
Centurio
Centurio

Registrován: sob 19. říj 2019 9:30:39
Příspěvky: 14
Scoute,

ja to resil taky, ale na automatu. Jsem zvedavy, co zde napise nekdo jiny, mozna odbornik. Mne to totiz dela taky a je to vic takove tupe cuknuti na kardanu, nebo takove neco. V jinych forech jsem cetl, ze je to normalni. Nedela to vzdy. Kdyz dam plynulejsi rozjezd na vyssim vykonu, tak radi krasne a nic neni slyset. Obcas to mirne cukne pri podradeni, hlavne to dela pri razeni na malych otackach.
Nicmene jsem jako mlady jezdil VAZ 21053 s kardanem a tam to delalo asi po 150 tisic km a byla to vule na kardanu a u diferencialu. Ale to asi nesouvisi s timto.
Ale, pockame na odborniky. Treba auto dostalo i pres malo najeto dost zabrat. Ja uz takto uvalil 12 tisic km a zvuky se nemeni, je to porad stejne.
Hele, tohle vyhodi google hned po zadani kopanec pri razeni:
"
The clunk you hear is normal for the mustangs. While shifting, do not take your foot completely off the gas, instead try matching your rpms with your speed. This will reduce the amount of clunk you get. This will take some practice to get it right."


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Kovové cvaknutí po přeřazení
PříspěvekNapsal: pát 18. zář 2020 9:30:00 
Offline

Registrován: stř 03. dub 2019 10:16:13
Příspěvky: 7
Ahoj díky za reakci. Zabrat tohle auto určitě nedostalo.Na takový stav auta jsem čekal 5 let to by jsi musel vidět. Já v mládí jezdil a opravoval Volhy 24 a takhle se projevovala vůle na kardanu. Pokud jsem to správně pochopil tak má tahle generace Mustangů dělený kardan s uchycením do karoserie no a v každém spoji je nějaká vůle která se ve výsledku sečte a dochází při síle těhle motorů k tomu cvakání. Jak jsem psal jednodílný kardan to prý hodně zlepší ale teď mám zrovna pár jinejch věcí kam investovat ty peníze.
Tady se o tom také píše:
https://mustangforums.com/forum/5-0l-v8 ... gears.html


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Kovové cvaknutí po přeřazení
PříspěvekNapsal: čtv 01. říj 2020 11:01:29 
Offline
Legatus
Legatus
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. čer 2011 22:18:37
Příspěvky: 3232
Bydliště: Praha
kloub kardanu ;)


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz