* *
Právě je ned 28. dub 2024 0:33:29

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: S550 software motoru a ...
PříspěvekNapsal: úte 12. dub 2016 12:48:34 
Offline
Legatus
Legatus
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. čer 2011 22:18:37
Příspěvky: 3232
Bydliště: Praha
Ahoj,
mám pro Vás jedno velice důležité upozornění:
1. S550 má již velmi sofistikovanou řídící jednotku motoru (mimo jiné pracuje ve frekvencích a ne ve voltech a používá 100-ky map na tisíce možných režimů a ...)
2. stačí vyměnit jen zadní koncovky výfuku a auto má ihned větší spotřebu a klesne celkem znatelné výkon motoru :!: :!: :!:
3. EU verze má výkon menší než USA s ohledem na jiné zadní tlumiče - EU je tišší než USA
4. bod 2 nebyl až tak velký problém u starších modelů S197 , ale vyměnit výfuk bez úpravy PCM je prostě hoooodně špatně :!: :!: :!:
5. nová jednotka měří i výplach a tlaky ve výfukovém systému a ... a pokud ... dál to nechci rozebírat

Johan
P.S. ano pokud nepotřebuji mít auto dobře odladěné a nevadí mi vetší spotřeba a ztráta třeba 8-10-ti koní mohu jezdit s hlukem co mi navozuje větší výkon hodně dlouho :lol: :lol: :lol:

ještě trochu teorie:
Výfuk
Základní úpravou výfuků je stejně jako u sání zvýšení jejich průchodnosti. Je ovšem potřeba mít na paměti, že neplatí, že čím více průchodný výfuk, tím větší jeho efektivita. Snížením odporu výfuku se dosáhne odstraněním tlumičů výfuku. Bohužel to má také za následek snížení točivého momentu. To má negativní vliv na pružnost motoru.
Z toho důvodu je důležité, aby měly sportovní výfuky dostatek zpětného tlaku, odporu. Například tvar, konstrukce a délka výfukových svodů může změnit charakteristiku motoru. Celý výfukový systém tak sehrává důležitou roli v oblasti emisí a ovlivňuje úroveň hluku.
Základem optimalizace výfukových systémů je instalace laděných výfukových svodů, dále pak instalace sportovních katalyzátorů, výměna tlumičů výfuku za sportovní provedení. Dalším krokem může být použití trubek většího průměru. Na konec by se nemělo zapomenout na vyleštění výfukových kanálů a doplnění výfuku o efektní laděné koncovky výfuků.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: S550 software motoru a ...
PříspěvekNapsal: úte 12. dub 2016 13:04:27 
Offline
Legatus
Legatus
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. čer 2011 22:18:37
Příspěvky: 3232
Bydliště: Praha
ještě mi to nedá :
Při úpravě motoru je důležité si ohlídat 5základních elementů, které vždy musí být vzájemně vyvážené a upraví-li se jeden, je potřeba upravit i zbylé 4 elementy. Těmi 5 elementy jsou:
sání
výfuk
palivo
zapalování
přeplňování ( u některých motorů)

pokud na toto nedbám tak se vždy může stát problém a trochu mě zaráží kolik aut zde jezdí s výfukem , ale bez následných úprav - asi je hlavní že to řve , ale že to nejede to není důležité :lol: :lol: :lol: :lol:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: S550 software motoru a ...
PříspěvekNapsal: úte 12. dub 2016 13:59:16 
Offline
Centurio
Centurio

Registrován: čtv 04. úno 2016 16:29:19
Příspěvky: 19
Takže když mám od Vás koncovky Roush, které jste mi poslali ale instaloval jsem si je sám bez úpravy PCM, tak bych měl co nejdřív dojet a učinit tak ano?


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: S550 software motoru a ...
PříspěvekNapsal: úte 12. dub 2016 19:42:43 
Offline
Legatus
Legatus
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. čer 2011 22:18:37
Příspěvky: 3232
Bydliště: Praha
martin_psenica píše:
Takže když mám od Vás koncovky Roush, které jste mi poslali ale instaloval jsem si je sám bez úpravy PCM, tak bych měl co nejdřív dojet a učinit tak ano?


tragédie to není , ale vždy je lepší to zkontrolovat - udělat přesné datalogy a podívat se jak hodně se jednotka snaží upravit či neupravit případné nesrovnalosti.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz