* *
Právě je čtv 28. bře 2024 18:55:41

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Mustang z Mexika
PříspěvekNapsal: sob 24. srp 2019 3:46:23 
Offline

Registrován: čtv 22. srp 2019 23:38:06
Příspěvky: 3
Zdravím Vás a děkuji za přijetí do fóra.

Sice ještě nejsem vlastníkem mustanga, ale brzy jej určitě budu. Jsem pracovně vyslán v Mexico City (aglomerace s více než 25 miliónu obyvatel, naprostá šílenost) a po návratu bych si rád přivezl mustanga. Prozatím jezdím ve Fordu Expedition/Eddie Bauer V8 5.4l, jelikož se mi mustanga zatím kupovat nechtělo z praktických důvodů (rozjebané silnice, všude retardéry v takové výšce, že všechny auta škrtají, otevřené kanály, kde si nápravu ihned zničíte + v Mexiku nemá smysl na sebe připoutávat pozornost bo zde přepadení a smrt hrozí relativně často) S Expedition vypadám jako nenápadný farmář, který potřebuje tahat koně a mám výhled na cestu, kde zrovna chybí třeba poklop od kanálu.

Ověřuji možnost u více zdrojů, ovšem opravdu je možnost dovést auto ze třetích zemí starší maximálně 8 let? Mám dvě jednoduché varianty. Buď koupit úplně nového za cca 720 000 CZK, V8 5.0 MT či ojetého 2014 V8 5.0 MT kolem 350 000 CZK a narvat do něho prachy (tady mě vyjde výměna oleje do V8 za 1000 CZK, olej do převodovky i s prací 4000 CZK atd... Všechno je tady neskutečně levné, hlavně práce) + si přivést spoustu náhradních dílů. Budu se stěhovat věci kontejnerem,takže toho mohu dovést spoustu.

Upřímně nejsem zastánce displejů, proto raději koukám na ojetý modely do roku 2014. Je mi jasné, že zde kupovat ojetinu znamená spousty oprav, proto si chci dovést spousty náhradních dílu z Mexika a v ČR jen platit za práci, respektive si zde auto za pár pesos opravit a předzásobit se dílama do ČR.

Když koupím nové, záruka v EU neplatí, když koupím ojeté, čeká mne spoustu práce, které se ovšem nebojím.

Auto si chci dovést na každodenní jezdění. Je naprosto jasné, že V8 MT je jasná volba, ale přemýšleli jste o EcoBoostu? Je to opravdový shit? Teďka ho tu maj v akci za 600 000 CZK, což je cena trochu vybavené pochcávky 1.0 TSI...

Nejraději bych zde koupil Mustanga GT z roku 2010-2014, který vychází od 200 000 CZK do 350 000 CZK a pořádně si ho opravil dle svých představ.

Expedition nedovezu, bo mi tu po městě žere 46l/100km, rekord mám 1km za jednu hodinu... Zajímavé je, že když jsem je do Acapulca, tak plně naložené auto si vzalo pouze 9l/100km, což na 5.4l byla paráda, ale ve městě a v kolonách to je tragédie :)

Otázka tedy prosím zní, zda lze dovést auto starší 8 let a či koupit nové či ojeté a zainvestovat :)

Díky moc a těším se na odpovědi a diskuzi.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Mustang z Mexika
PříspěvekNapsal: stř 04. zář 2019 17:27:06 
Offline
Legatus
Legatus
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. čer 2011 22:18:37
Příspěvky: 3232
Bydliště: Praha
Ahoj,

vítám Tě a super popis ;) ;) ;)

Já bych s ohledem na to že nebudeš platit clo a DPH koupil nový za 720 :) :)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Mustang z Mexika
PříspěvekNapsal: úte 01. říj 2019 23:33:43 
Offline

Registrován: čtv 22. srp 2019 23:38:06
Příspěvky: 3
Díky moc :)

Teďkom jsem byl se mrknut v autobazarech a naleštený Mustang GT z roku 2007 v přepočtu za 150 000 CZK s MagmaFlow výfuky :( Ale dovést auto starší 8 let bohužel nejde, viď?

Pls, na kolik vyjde +- homologace z americké verze? Je to sice cyklický dotaz, ovšem také dynamický, jelikož se ceny určitě mění :) Díky moc !


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Mustang z Mexika
PříspěvekNapsal: stř 09. říj 2019 9:58:56 
Offline
Centurio
Centurio

Registrován: čtv 26. dub 2018 13:36:41
Příspěvky: 29
"přemýšleli jste o EcoBoostu? Je to opravdový shit?"

Je to sice vysavač (zvukem), ale kde seženeš 300 koňové kupé za takové prachy? :-) Pokud nepotřebuješ slyšet pětilitr, tak jízdu si užiješ i v eboostu.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Mustang z Mexika
PříspěvekNapsal: stř 09. říj 2019 10:48:54 
Offline
Legatus
Legatus
Uživatelský avatar

Registrován: pon 06. led 2014 14:52:13
Příspěvky: 762
Bydliště: Praha
Gino píše:
"přemýšleli jste o EcoBoostu? Je to opravdový shit?"

Je to sice vysavač (zvukem), ale kde seženeš 300 koňové kupé za takové prachy? :-) Pokud nepotřebuješ slyšet pětilitr, tak jízdu si užiješ i v eboostu.


No ten ecoboost asi jedine ze bude o dost levnejsi. Spotreba podobna co 5tilitr, naklady na udrzbu ty same, pojisteni v podstate taky.

_________________
Mustang 05 V6
Podvozek:Koni FSD shocks,H&R OE springs,Watts-Link,Torque-arm
FRPP front LCA, Eibach rear LCA
Drivetrain:Totsen LSD, carbon fiber driveshaft
Motor:SSM Heads, ME tune Vyfuk:JBA headers, FRPP Bullitt
Karoserie:3D Carbon bodykit...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Mustang z Mexika
PříspěvekNapsal: pát 11. říj 2019 2:45:51 
Offline

Registrován: čtv 22. srp 2019 23:38:06
Příspěvky: 3
Soused ma 2.3, tak jsem ho poprosil, jestli mu mohu vlezt do auta... Nastartoval jsem a děs. Zvuk to ma naprosto desny... Auto jsem neprojel, protoze ve ctvrti kde bydlim, jsou pernamentni kolony, takze jediny efekt by stejne byl takovy, ze to auto nelze ani slyset a jenom poustim brzdu.. V8 je tedy jasna volba vzhledem i ke skutecnosti, kam smeruje EU s auty... Uprimne jsem se zde nemel dočíst, že S550 vypada jako Mondeo, respektive tady Fusion.... S197 Coyote rok 2013-2014 to jisti.

Pro vasi predstavu, co se zde prodava a za kolik:

https://auto.mercadolibre.com.mx/MLM-71 ... bcf39c76c7

345 000$ Mexických pistolí je cca 414 000 CZK.

https://auto.mercadolibre.com.mx/MLM-71 ... 541e2cb07f

340 000$ to same, cca 408 000 CZK

https://auto.mercadolibre.com.mx/MLM-71 ... 541e2cb07f

360 000 CZK

Manual vzhledem k povaze dopravy v Mexico City je nemyslitelný a v podstatě nesehnatelný, protože 12 pruhů dole a 4 v druhém patře jsou stejně ucpané..


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz