* *
Právě je čtv 28. bře 2024 18:57:47

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Zkušenosti s nákupem
PříspěvekNapsal: pát 05. pro 2014 19:33:31 
Offline
Centurio
Centurio

Registrován: pát 05. pro 2014 17:36:15
Příspěvky: 17
Čaute, zítra se jedu podívat na auto, na fóru ani jinde jsem nenašel žádnou informaci, na co si dát při koupi pozor. V jednom příspěvku jsem zahlédl, že koroze auta často začíná pod držákem baterie, ale víc o bolístkách nevím. Budu s sebou radši mít forďáka mechanika.

Jedu pro tohoto: http://www.sauto.cz/osobni/detail/ford/ ... oFrom=list

Na prodej je už snad dva roky, když jsem tam volal jak to s autem vypadá, tak to zvednul chlap. "Nó?" To je KSH? "Nó?", takže komunikace s nima nic moc, mám z nich dojem že oni to auto snad ani prodat nechtěj nebo co, Moraváci jedni.

Za zkušenosti budu vděčen, pokud by měl někdo něco přímo k tomu autu, tak taky nepohrdnu. Dík :)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenosti s nákupem
PříspěvekNapsal: pát 05. pro 2014 21:47:56 
Offline
Legatus
Legatus
Uživatelský avatar

Registrován: pon 06. led 2014 14:52:13
Příspěvky: 762
Bydliště: Praha
Urcite bych si ho projel a take ideálně i na nejakem horším terénu (kostky kdyz jsou po ruce) at zjistíš v jakem stavu je podvozek. Mrkni jestli licujou plechy, jestli šlape klima, jestli nedělá problem tankování nádrže ...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenosti s nákupem
PříspěvekNapsal: sob 06. pro 2014 0:42:40 
Offline
Legatus
Legatus
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. čer 2011 22:18:37
Příspěvky: 3232
Bydliště: Praha
mcsoap píše:
Čaute, zítra se jedu podívat na auto, na fóru ani jinde jsem nenašel žádnou informaci, na co si dát při koupi pozor. V jednom příspěvku jsem zahlédl, že koroze auta často začíná pod držákem baterie, ale víc o bolístkách nevím. Budu s sebou radši mít forďáka mechanika.

Jedu pro tohoto: http://www.sauto.cz/osobni/detail/ford/ ... oFrom=list

Na prodej je už snad dva roky, když jsem tam volal jak to s autem vypadá, tak to zvednul chlap. "Nó?" To je KSH? "Nó?", takže komunikace s nima nic moc, mám z nich dojem že oni to auto snad ani prodat nechtěj nebo co, Moraváci jedni.

Za zkušenosti budu vděčen, pokud by měl někdo něco přímo k tomu autu, tak taky nepohrdnu. Dík :)


Ahoj,
Mustang a zvláště GT je velice spolehlivé auto, takže na co si dát pozor :?: :?:
Na klasické věci tedy jak psal Balki.

Toto auto na mě působí celkem OK, je to základní verze - tedy ne Premium.
Jedno se mi ale nelíbí VIN co je na inzerátu je neexistující VIN : 1ZVFT82H665253303 a ten je pro Mustang nesmysl :!: :!: :!: :!:
zde: http://www.fleet.ford.com/maintenance/vin-decoder/

a zde si ten nesmysl dekoduj :
Příloha:
VIN2007.pdf [557.42 KiB]
2646 krát


byl bych opatrný co se týče původu dovozu a .... nějak to smrdí - mohl se někdo upsat a špatně ho napsat . to co je ale v inzerátu není Ford Mustang - no tak nějak napůl , třeba 10- té místo je rok výroby tedy 2006 a ne 2007 a .....

hodně stěstí
Johan


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenosti s nákupem
PříspěvekNapsal: sob 06. pro 2014 1:33:39 
Offline
Centurio
Centurio

Registrován: pát 05. pro 2014 17:36:15
Příspěvky: 17
Citace:
Jedno se mi ale nelíbí VIN co je na inzerátu je neexistující VIN : 1ZVFT82H665253303 a ten je pro Mustang nesmysl


Jo, koukal jsem se na carfax ten to podle VIN nenašel, takže to zjevně není správný VIN. Beru si s sebou laptop i telefon, takže první co udělám je zkontrolovat VIN, podívat se do Carfaxu, a určitě využiju to PDFko, dík.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenosti s nákupem
PříspěvekNapsal: sob 06. pro 2014 17:01:02 
Offline
Centurio
Centurio

Registrován: pát 05. pro 2014 17:36:15
Příspěvky: 17
Nuže, u auta jsem stál a zde jsou fakta:

- Kapota má jiný odstín než blatníky
- Kapota a blatník na pravé straně nelícuje
- Některé šrouby v předu jsou nové, jiné jsou úplně shnilé
- Textil ve spodu kapoty je fungl nový
- Koberec řidiče je prodřený
- Cokoliv jsem v kabině viděl co bylo ze železa bylo úplně zrezlé

Mechanik prohlásil, že takhle vypadaly auta, které jim vozí po zaplavení. Auto jsem nekoupil, protože nájezd 73 tisíc mil je úplná blbost, to auto má minimálně 400k km. Prodejce nám bezeslova podal klíče, řekl že kolega přijede za 10 minut a odešel, takovej ten bazarník ve čtyřbarevné šusťákovce. Když jsme odjížděli, auto nastartoval a začal ho tam tůrovat, na studeno.

Takže holt nic :(


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenosti s nákupem
PříspěvekNapsal: sob 06. pro 2014 19:34:02 
Offline
Legatus
Legatus
Uživatelský avatar

Registrován: pon 20. čer 2011 21:32:30
Příspěvky: 319
Běžný mechanik, který nezná Mustanga, nemůže ho ani posoudit.
Orezlé železné díly jsou normální i u zánovních aut. Moje auto má 21000 mil, v dešti jelo asi 5x,
z toho jednou bylo 50. let na Ruzyni, a držáky sedaček mají lišku.
Nicméně se zase Tvojí zkušeností potvrdilo, že to co tvrdíme s Johanem, je pravda.
Dobrý GT má cenu 450-550000 a nebude to žádný mladík, ale bude v dobrém stavu jako základ pro další investice.
Přeju dobrý výběr.

_________________
Mustang GT Premium (2008) Roush 427R Clone
Mustang GT (2010) RS2 Clone
Mustang GT (2005)
Mustang V6 (2008)- prodáno
Mustang 3.8 Convertible (2001) - prodáno
Mustang Roush Stage 2 Supercharged - prodáno


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenosti s nákupem
PříspěvekNapsal: sob 06. pro 2014 19:39:47 
Offline
Centurio
Centurio

Registrován: pát 05. pro 2014 17:36:15
Příspěvky: 17
miloslav 06 píše:
Běžný mechanik, který nezná Mustanga, nemůže ho ani posoudit.
Orezlé železné díly jsou normální i u zánovních aut. Moje auto má 21000 mil, v dešti jelo asi 5x,
z toho jednou bylo 50. let na Ruzyni, a držáky sedaček mají lišku.
Nicméně se zase Tvojí zkušeností potvrdilo, že to co tvrdíme s Johanem, je pravda.
Dobrý GT má cenu 450-550000 a nebude to žádný mladík, ale bude v dobrém stavu jako základ pro další investice.
Přeju dobrý výběr.


Tak jeden z vás tvrdí, že se na tom má kontrolovat jenom to běžné a druhý že se to auto musí znát a kdo ho nezná nemůže posoudit. Ty díly nebyly orezlé, ale zrezlé, prostě shnilé. Ještě jsem neviděl auto, u kterého jsou lyžiny pod sedačkou řidiče zrezlé. Jestli je u Mustanga normální, že jekl co drží sedačku u podlahy je napůl shnilej po sedmi osmi letech, tak je to auto pěknej šmejd.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenosti s nákupem
PříspěvekNapsal: sob 06. pro 2014 20:27:59 
Offline
Legatus
Legatus
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. čer 2011 22:18:37
Příspěvky: 3232
Bydliště: Praha
Ahoj,
GT za tuto cenu bude vždy vrak - kradené - ze tří ks sestavené ;) ;)
Pokud tedy budu vycházet u aktuální ceny v USA za GT a rok 2007 vzorové auto bude asi toto (jsou jich k dispozici tisíce)
Model: Mustang GT
Rok: 2007
km: cca: 160 000 km +++++
Cena: 12 000 USD +- autobus
Doprava do EU: 3 000 USD
Clo 10% z 15000: 1 500 USD
Cena bezDPH: 16 500 USD
Cena v CZK vč. DPH: 449 212 CZK

V ceně není žádná provize, žádné EU světla a žádné CZ papíry :!: :!: :!: - takže jak píše Míla je to pořád okolo 500 000 CZK :!: :!:

Prosím vás tedy:
Pokud vím , že auto stojí cca. 500 000 CZK a někde stojí 300 000 CZK - mám dvě možnosti:
1. neumím počítat
2. myslím si že mi někdo daruje 200 000 CZK - já osobně jsem zadarmo ještě nikdy nic neviděl :roll: :roll: :roll:
3. jsem naivní a myslím si , že já jsem zrovna našel super kup, který již od roku 2013 je na netu a čekal na mě :lol: :lol: :lol:
4. body 1-3 velice dobře vím - tedy počítám že za ty peníze to bude to co bude - tedy vrak co si dodělám sám svépomocí ...

Nechápu zcela zásadně jedno:
Mustang má mnoho lidí právě takto koupený - slušných aut je u nás a v Polsku poskrovnu a potom jsou ještě schopni na auto nadávat že je to sráč.
Pokud chci znát cenu auta nidky se nebudu zajímat o Český trh, kde jsou ceny absolutně mimo - pro info v EU třeba zde: http://www.mobile.de
v usa:
http://www.autotrader.com

zde náhled na ceny a km v USA ;) ;)
Příloha:
mustang 2007 ceny.jpg
mustang 2007 ceny.jpg [ 93.19 KiB | Zobrazeno 46981 krát ]


P.S. koroze
pro úsporu má Mustang a to i nový již toto od koroze - není žádná antikorozní úprava
zadní náprava
kardanka
držák palubní desky
držáky sedaček

fuj to jsem se rozepsal ;) ;) ;) ;) ;) ;)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenosti s nákupem
PříspěvekNapsal: sob 06. pro 2014 20:36:56 
Offline
Legatus
Legatus
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. čer 2011 22:18:37
Příspěvky: 3232
Bydliště: Praha
mcsoap píše:
Nuže, u auta jsem stál a zde jsou fakta:

Mechanik prohlásil, že takhle vypadaly auta, které jim vozí po zaplavení. Auto jsem nekoupil, protože nájezd 73 tisíc mil je úplná blbost, to auto má minimálně 400k km. Prodejce nám bezeslova podal klíče, řekl že kolega přijede za 10 minut a odešel, takovej ten bazarník ve čtyřbarevné šusťákovce. Když jsme odjížděli, auto nastartoval a začal ho tam tůrovat, na studeno.

Takže holt nic :(


a co ten VIN :?: :?:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenosti s nákupem
PříspěvekNapsal: sob 06. pro 2014 20:40:13 
Offline
Legatus
Legatus
Uživatelský avatar

Registrován: ned 12. čer 2011 11:08:29
Příspěvky: 1177
Je to tak jak tu pisou chlapci :)) ja mel treba u v6 a tez i u gt drzaky sedacek take porezle. Auta garazuji s maximalni peci. A hold to tak je no. Hned bych ale nepouzival slova srac apod.
V cesku je tezky sehnat pekny auto, pokud to neni od nejakeho srdcare.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenosti s nákupem
PříspěvekNapsal: sob 06. pro 2014 20:58:10 
Offline
Legatus
Legatus
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. čer 2011 22:18:37
Příspěvky: 3232
Bydliště: Praha
Franky píše:
Je to tak jak tu pisou chlapci :)) ja mel treba u v6 a tez i u gt drzaky sedacek take porezle. Auta garazuji s maximalni peci. A hold to tak je no. Hned bych ale nepouzival slova srac apod.
V cesku je tezky sehnat pekny auto, pokud to neni od nejakeho srdcare.


bohužel vše se dá měřit penězi :( :( :(
Mustang GT za 300 000 bude super auto -nebude :lol: :lol: :lol:
Mustang GT za 500 000 bude super auto pokud o něj bylo pečováno jako o každé jiné ;) ;) ;)
Shelby GT500 předjede absolutní většinu aut co jezdí u nás na silnici - bude stát 500 000 - nebude nebo :lol: :lol: :lol: :lol:

Co tím chci říci:
třeba Tomáš zde co má GT s ním vyhrál celou sezónu sprintů u nás :!: :!: - porazil auta jako Corvette ZR1 a mnoho jiných aut, kde cena začíná na dvou milionech - a nyní - mohu s Mustangem za 500 000 vyhrát šampionát v České republice zde:
http://www.automotosprint.cz/info/sampionat.php :!: :!: -ne nemohu musím značně investovat - dejme tomu 500 000 CZK a mohu porazit auta za 2,5 mil ;) ;) ;)
Tedy mohu očekávat , že za 300 000 budu mít super sportovní auto a navíc s obrovskou tradicí auta s velkým "A" :?: :?:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenosti s nákupem
PříspěvekNapsal: sob 06. pro 2014 21:25:37 
Offline
Legatus
Legatus
Uživatelský avatar

Registrován: pon 20. čer 2011 21:32:30
Příspěvky: 319
Honzo, vše podepíšu. Nedávno mě kontaktovalo několik lidí o radu s tím a stím a dalším Mustangem.
Když slyšeli můj názor tak jsem byl asi za vola, ale záhy se ozvali, že jsem měl pravdu. :lol: :lol:
Je to pořád dokola. Čecháček chce machrovat Nemyslím to osobně , ale obecně) za 3 kila v káře po ráně, vohnutý jak rohlík.
Potom přijdou investice a je ve perdéli. Málokdo si uvědomí, že super káru z toho má za dalších 300 000Kč a to bez kompresoru.
Ovšem za předpokladu dobrého základu.
Moje investice už jsou ke 4 kilům a auto mě stoji přes mega a to je to jen GT. ;) ;)

_________________
Mustang GT Premium (2008) Roush 427R Clone
Mustang GT (2010) RS2 Clone
Mustang GT (2005)
Mustang V6 (2008)- prodáno
Mustang 3.8 Convertible (2001) - prodáno
Mustang Roush Stage 2 Supercharged - prodáno


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenosti s nákupem
PříspěvekNapsal: sob 06. pro 2014 22:24:16 
Offline
Legatus
Legatus
Uživatelský avatar

Registrován: ned 12. čer 2011 11:08:29
Příspěvky: 1177
Ja to radej nepocitam. Ale nejaka koruna uz se taky investovala :D :D :D


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenosti s nákupem
PříspěvekNapsal: ned 07. pro 2014 0:06:19 
Offline
Tribuni
Tribuni
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. zář 2011 11:38:39
Příspěvky: 186
Soudruzi, kontrolní otázka . Co dělá Mustang když ho vystavíte větru a dešti? ....... to taky ale co hlavně ? Koroduje vy ....... :lol: :lol: :lol: :lol: .
Za ty prachy bych to nekoupil. Raději bych si něco přispořil chvilku počkal a koupil si 2011 GT 5.0l to je úplně jiná kára .
Je to novější tak že lepší a taky to koroduje , jako každá pořádná americká kára!


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenosti s nákupem
PříspěvekNapsal: ned 07. pro 2014 2:11:56 
Offline
Centurio
Centurio

Registrován: pát 05. pro 2014 17:36:15
Příspěvky: 17
To VIN mě mrzí, nepodíval jsem se na něj, po deseti minutách jsme jeli. Polovina kolíčků v motorovém prostoru co držej hadičky byla ulomená, a prostě tam byly do očí bijící nesrovnalosti, takže jsem dál nezdržoval, poděkoval a slušně se rozloučil.

S tím co napsal Johan se dá jedině souhlasit, prostě půl mega a hledat. Myslet si že se to dá vos*at za 300 tisíc - nedá. :)

miloslav 06 píše:
Honzo, vše podepíšu. Nedávno mě kontaktovalo několik lidí o radu s tím a stím a dalším Mustangem.
Když slyšeli můj názor tak jsem byl asi za vola, ale záhy se ozvali, že jsem měl pravdu. :lol: :lol:
Je to pořád dokola. Čecháček chce machrovat Nemyslím to osobně , ale obecně) za 3 kila v káře po ráně, vohnutý jak rohlík.
Potom přijdou investice a je ve perdéli. Málokdo si uvědomí, že super káru z toho má za dalších 300 000Kč a to bez kompresoru.
Ovšem za předpokladu dobrého základu.
Moje investice už jsou ke 4 kilům a auto mě stoji přes mega a to je to jen GT. ;) ;)


No, to auto bouchnuté asi bylo, ale ne tolik, protože zlomené ani rovnané není. Nějakej kompresor mě je fakt úplně buřt a nechci s tím nikde závodit, nebo si honit triko s Vette, nebo s tím autem dělat jiné věci, na které vůbec není stavěné. Chci prostě brumlání když jedu v neděli na výlet. V automotive tak trochu pracuju a jeden z mých zákazníků je pražské Ricardo, kde vyvíjíme autotroniku pro motory McLarenu, takže po deseti letech o tématu něco vím, a když jsem si sebou vzal ještě člověka co auta nakupuje, dováží, šrotuje, rozebírá a spravuje přes 30 let, tak jeho slovo něco znamená. Takže můžeš zandat přirození, tvoje investice "ke čtyřem kilům" není zpochybňována.

To auto jsem nekoupil prostě proto, že doma už dvě Ameriky máme a ty prostě takhle strašně nehnijou, jezdí se v nich denně už roky a nic a hlavně, auto co má najeto 100.000 kilometrů vypadá jako nový, těch mám na dvoře několik a jsou jak ze salónu, a pak se podívám na inzerát a mám věřit tomu, že auto co má 73 tisíc mil má oprejskanej volant a oloupaný čudlíky v půlce interieru? A nechci novější pětilitr, protože plakát pětilitru mi nad postelí jako klukovi nevisel. Chci žraloka, 2005 až 2010, ne starší, ne novější.

Ale to jsme odbočili od tématu, za zkušenosti s nákupem tedy všem přispěvatelům děkuji :)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz