* *
Právě je pát 29. bře 2024 15:16:15

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: servis USA automobilů
PříspěvekNapsal: sob 09. bře 2013 20:52:23 
Offline
Legatus
Legatus
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. čer 2011 22:18:37
Příspěvky: 3232
Bydliště: Praha
Není to tak dlouho , kdy jsem řekl dost a všechny servisní práce ne více nakupovat a tedy jsme otevřeli vlastní servis (více zde: viewtopic.php?f=21&t=371).
Jaké jsem k tomu měl důvody :?: :?: I když jsem utratil v jednom dobře známém servisu přímo nehoráznou sumu, tak práce byla odvedena vždy velice povrchně a ledabyle a to jsem se snažil vše kontrolovat, důvod nebyl finanční, ale velice špatná práce za předražené peníze.
Původně jsem nechtěl nic psát, ale jelikož nyní si upravuji a dělám upgrade na své Shelby, tak jsem měl a mám 100% možnost nalézt zvěrstva na svém autě - nikdy jsem neřešil škrábance, ulomený roh kapoty či zaolejované koberečky (nejsem až takový stylista, jsem více technik).
Nejedná se bohužel jen o moje auto, ale i auta mých zákazníků, která jsem do zmíněného servisu posílal skoro dva roky zcela bez jakéhokoliv finančního či jiného prospěchu.
První větší problém ukončil naší spolupráci a to bylo zničení motoru na Shelby Bimbáka (jiný olej) a navíc nevyměněný - pouze na papíře a motor se zadřel - škoda více jak 150 000 CZK - vše bylo doloženo znaleckými posudky a přesto .......
Jak píši zde tak nyní dělám svoji Shelby a zjistil jsem toto:
1. nespočet škrábanců a vrypů . kde se jen podíváš, poškozený lak - dodnes neopraveno
2. vedení kabelů na dodatečná čidla a budíky - totální prasečina - žádné svazky, žádné husí krky - jen voně hozené dráty
3. nyní při sestavování motoru jsem zjistil, že držáky motoru držely jen na dvou šroubech místo na osmi :!: :!: :!: :!: - nějaký píp strhl skoro všechny závity v hliníkovém bloku motoru
4. jelikož nevěděli jak osadit správně gufero vzadu na klikové hřídeli společně s prachovým krycím guferem , tak krycí gufero nebylo vůbec namontováno :!: :!: :!: :!:
5. Strženo mnoho dalších šroubů - třeba na obtokovém ventilu kompresoru :!: :!: :!:
6. Absolutně nesmyslné používání silikonu kam vůbec nepatří a navíc použití silikonu, který je asi nějaký čínský (stejně jako byl čínský fake olej v motoru Bimbáka) - Mobil CZ POTVRDIL ŽE OLEJ CO BYL V MOTORU NENÍ JEJICH PRODUKT - on tptiž normálně stojí litr cca 280 CZK - a tak není těm pénům divné , že jim ho nikdo prodává za 80 CZK - sice má stejné balení, ale sarže nikdy neexistovala a ...
7. Pravděpodobně používají špatný momentový klíč, nebo ho nemají ocejchovaný - nebo ho nepoužívají vůbec :cry: :cry:
8. V chladiči místo destilované vody normální voda z vodovodu

Mohl bych pokračovat dále, ale zbytečně bych byl nasraný jako jsem byl a jsem, když vždy objevím zase nějakou prasečinu.
Chtěl bych vás tímto upozornit, že je opravdu málo servisů, které dělají svoji práci, jak mají - nakonec ryba vždy smrdí od hlavy.
Johan
P.S. zásadně toto nedělám, protože sám mohu mít máslo na hlavě, ale to co jsem objevil mě fakt dostalo a přinutilo sepsat a vás upozornit, že v servisu AT..... jsou prasata, která si neváží zakazníků a jen se snaží vše a všechny co nejvíce odrbat.
Hlavně pozor na výměny oleje - pokud ji udělají tak s čínským olejem ale spíše vám to jen naúčtují a nic nevymění :shock: :shock: :


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: servis USA automobilů
PříspěvekNapsal: sob 09. bře 2013 21:46:35 
Offline
Legatus
Legatus
Uživatelský avatar

Registrován: ned 12. čer 2011 11:08:29
Příspěvky: 1177
No to sou fajne zpravy!!!!
No ja si olej vzdy delal sam a budu v tom i pokracovat.
Tak pevne nervy Honzo a at bestie co nejdrive zase jezdi.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: servis USA automobilů
PříspěvekNapsal: ned 10. bře 2013 0:19:34 
Offline
Legatus
Legatus
Uživatelský avatar

Registrován: pon 20. čer 2011 21:32:30
Příspěvky: 319
Honzo, mejt někomu prdel kdo se nemůže bránit, je z profesionálních důvodů velmi nekorektní. :oops: :oops:
Pokud máš problém dej to k soudu :evil: nebo to napiš tam kde se dotyční mohou bránit.
Toto víc zákazníků nepřiláká ale naopak. Ty si tady taky mohl reagovat na fotky o Vaší práci.
Myslím, že toto není zapotřebí. Takto se Business nedělá. Máš svoje zákazníky oni zase svoje.
Nebo tady budem Mustangáři válčit? :lol: :lol: To je asi blbost, ne?

_________________
Mustang GT Premium (2008) Roush 427R Clone
Mustang GT (2010) RS2 Clone
Mustang GT (2005)
Mustang V6 (2008)- prodáno
Mustang 3.8 Convertible (2001) - prodáno
Mustang Roush Stage 2 Supercharged - prodáno


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: servis USA automobilů
PříspěvekNapsal: ned 10. bře 2013 23:27:24 
Offline
Legatus
Legatus
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. čer 2011 22:18:37
Příspěvky: 3232
Bydliště: Praha
Milo, vubec nevalcim a je to jiz hodne stare,ale k soudu to dal nebo dava Bimbak. Ja jen nemohl utisit svuj vztek na to co jsem vse nasel na svem aute. Asi by jsi byl take nasrany, pokud nekde nechas statisice v domeni super prace a ona je to fuserina !!!!!!!!!!!!
Jinak branit se muze kazdy staci odepsat na tento prispevek, ale jiste nechteji nebot znalecke posudky hovori jasne a jiste je nebudu zverejnovat bez jejich souhlasu.
Nakonec znam i par lidi jinych co maji podobnou zkusenost .
Zadnou valku nehledam a ani nechci a ani nepotrebuji.
Nakonec se branit nemusi staci ze je branis Ty a vim ze jim vse reknes :)))


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: servis USA automobilů
PříspěvekNapsal: pon 11. bře 2013 9:34:33 
Offline
Legatus
Legatus
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. čer 2011 22:18:37
Příspěvky: 3232
Bydliště: Praha
miloslav 06 píše:
Honzo, mejt někomu prdel kdo se nemůže bránit, je z profesionálních důvodů velmi nekorektní. :oops: :oops:
Pokud máš problém dej to k soudu :evil: nebo to napiš tam kde se dotyční mohou bránit.
Toto víc zákazníků nepřiláká ale naopak. Ty si tady taky mohl reagovat na fotky o Vaší práci.
Myslím, že toto není zapotřebí. Takto se Business nedělá. Máš svoje zákazníky oni zase svoje.
Nebo tady budem Mustangáři válčit? :lol: :lol: To je asi blbost, ne?


Ahoj Mílo,
pokud si myslíš , že tímto chci přilákat více zákazníků - tak to se nemáme o čem bavit. Jinak Bimbák dojižděl ke křižovatce vyřadil a motor se zadřel - důvod - místo oleje měl v motoru vazelínu - hustou kaši :!: :!:
V servisu o kterém zde píši dali olej , který Mobil vůbec nevyrábí a navíc 5-ti litrové balení také nikdy nevyráběl - ale asi byl levný.
Otázka soudu je velice problematická - nevěděl jsem jak to pokračuje a tak jsem se zeptal - je defakto nemožné prokázat pokud motor není zablombovaný, že olej nevyměnil nikdo jiný :( :(
Zde závěr - a nechť si ho dále udělaá každý sám.
Příloha:
Mobil 1 Peak Life MČ.pdf [249.81 KiB]
1614 krát


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: servis USA automobilů
PříspěvekNapsal: pon 11. bře 2013 12:52:16 
Offline

Registrován: pát 16. zář 2011 7:14:41
Příspěvky: 5
Johan píše:
miloslav 06 píše:
Honzo, mejt někomu prdel kdo se nemůže bránit, je z profesionálních důvodů velmi nekorektní. :oops: :oops:
Pokud máš problém dej to k soudu :evil: nebo to napiš tam kde se dotyční mohou bránit.
Toto víc zákazníků nepřiláká ale naopak. Ty si tady taky mohl reagovat na fotky o Vaší práci.
Myslím, že toto není zapotřebí. Takto se Business nedělá. Máš svoje zákazníky oni zase svoje.
Nebo tady budem Mustangáři válčit? :lol: :lol: To je asi blbost, ne?


Ahoj Mílo,
pokud si myslíš , že tímto chci přilákat více zákazníků - tak to se nemáme o čem bavit. Jinak Bimbák dojižděl ke křižovatce vyřadil a motor se zadřel - důvod - místo oleje měl v motoru vazelínu - hustou kaši :!: :!:
V servisu o kterém zde píši dali olej , který Mobil vůbec nevyrábí a navíc 5-ti litrové balení také nikdy nevyráběl - ale asi byl levný.
Otázka soudu je velice problematická - nevěděl jsem jak to pokračuje a tak jsem se zeptal - je defakto nemožné prokázat pokud motor není zablombovaný, že olej nevyměnil nikdo jiný :( :(
Zde závěr - a nechť si ho dále udělaá každý sám.
Příloha:
Mobil 1 Peak Life MČ.pdf


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: servis USA automobilů
PříspěvekNapsal: pon 11. bře 2013 13:39:18 
Offline

Registrován: pát 16. zář 2011 7:14:41
Příspěvky: 5
Dobrý den vespolek, připojuji se k danému tématu. Nebudu tu nikoho obviňovat ani soudcovat (veškeré výtky jsem řekl osobně majiteli servisu do očí).Všichni tu víme, že Shelby je sice srdcová záležitost, ale není rozhodně levná. Rozhodl jsem se v minulosti na Mém Shelby k velkým změnám. A za nemalé peníze, ale s tím jsem počítal. Byl mi doporučen servis. Ze začátku služby dobré, přístup profesionální. Později to začalo mít klesající tendenci. Poměr“ cena-výkon“ začínal být k diskuzi. Během ladění mazla jsem se rozhodl vyměnit polomotor a kompresor. Tak jsme také udělali. Začal jsem auto zajíždět s novým srdcem, během zajíždění a po celou dobu se auto přepínalo do fail modu. Servis si s tím nevěděl rady a neustále jsem platil a platil. Nakonec se zjistila závada. Mechanik který vše kompletoval si upravil sensor polohy vzduchové klapky po svém. Nedávala mu ty správné el. hodnoty tak místo aby klapku seřídil (toto lze)tak převrtal otvory a ubrousil montážní čepy. A začaly problémy. Nakonec jsem si čidlo zaplatil sám včetně montáže . Servis se k tomu moc čelem nepostavil. Po poslední výměně oleje v tomto servisu jsem a odstranění fail modu jsem začal jezdit. Při jedné vyjížďce skoro předpisovou jízdou, upozorňuji skoro předpisovou, mi při jízdě v obci, z kopce v motoru začalo bouchat. Motor měl celkově najeto 4100 km a od poslední výměny oleje cca 1600 km. Resumé zadřeno. Tak a teď začala sranda. Olej šel na analýzy, i srovnávací s novým balením. Potvrzeno bylo to, že olej byl FAKE. Nebudu tu řešit jak tento spor dopadl, ale povím to zjednodušeně. Majitel servisu se k tomu čelem nepostavil a to jsem mu nechal za 2 roky pár pěkných stovek tisíc. Jediný kdo se k tomu postavil čelem byl Johan. Už při problémech s čidlem za mnou jezdil po večerech cca 60 km ke mně domů, kdy jsme proměřovali celé auto. A taky to byl on ,kdo na celý problém přišel. Poté i s motorem ,kdy mi ,samozřejmě za peníze, zadřený motor opravil .A dal mi k němu i záruky .Tak kdo je takový a kdo je makový? U Johana vím, že když mne auto někde nechá o půlnoci, tak mu zavolám a on pro mne s podvalem dojede. Vím z osobní zkušenosti, že jeho garance jsou skutečně garance. Tak co by si kdo přál víc? Ne všichni máme čas a podmínky ,pro to, si měnit olej sami doma. Ale u něho vím, že peníze které u něho zaplatím nejsou vyhozené, protože jeho ústní záruky platí. A navíc, opět zkušenost, nejprve řeší jak auto opravit, aby si ho člověk užil v sezóně a teprve potom řeší peníze. Bez jakýchkoli záloh předem. Neříkám, že je bůh, ale pro mne to je i velice slušný člověk. A to ho znám obchodně i z jiné branže a ten názor mám stejný. Pro mne za mne, ať je to co píše ,pro někoho skrytá reklama, ale pro mne to je praxí ověřená dobrá zkušenost. Jeho tým nejsou kouzelníci, ale jsou to opraváři na vývojáři,kteří Vám pomohou a dají záruky na svoji práci. Sice ne zadarmo, ale kdo z Nás by to dělal za poděkování? Kdo chce mít opičku musí mít i na banány. A tady ty banány jsou skvělé za dobrou cenu.A pro dobro Nás všech,vždyť víte někdo o dalším servisu?


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: servis USA automobilů
PříspěvekNapsal: pon 11. bře 2013 14:59:15 
Offline

Registrován: pát 16. zář 2011 7:14:41
Příspěvky: 5
Ještě něco k tématu co jsem psal předtím. zamýšlím se nad tím problémem neustále.Už mám dost všech" vojebávačů" kteří vidí jenom drahé, údajně luxusní auto :-) a snaží se jenom oškubat majitele.poraďte mi prosím někdo nějaký servis,který je schopný mi zajistit díly včetně montáže?.Já mohu poradit pro změnu další servis,který je co se týče práce taky dobrý.Je to Lukáš Karhan.Jenom Luky bohužel spíše dělá Corveťáky a od jara do podzimu buhužel dělá kmenového mechanika Corvette.A díly pro mustangy a shelby řeší subdodávkou.Možná by bylo zajímavé na tomto fóru udělat databázi"certifikovaných" servisů.certifikovaných lidma co sem píší.Vždyť je to pro dobro nás všech.Ten servis je za naše peníze.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: servis USA automobilů
PříspěvekNapsal: pon 11. bře 2013 15:23:57 
Offline
Legatus
Legatus
Uživatelský avatar

Registrován: ned 12. čer 2011 11:08:29
Příspěvky: 1177
Jako vedet kdo ten olej delal tak toho bych si nasel. Protoze v mojim ptipade je to auto muj zivot, a toto je vrazda co ti udelali bimbaku.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: servis USA automobilů
PříspěvekNapsal: pon 11. bře 2013 16:17:31 
Offline
Legatus
Legatus
Uživatelský avatar

Registrován: pon 20. čer 2011 21:32:30
Příspěvky: 319
Honzo mě je ten problém u prdele i když o něm dost vím. Taky tady neventyluji své problémy. Ty jsem si již vyříkal.
Jen jsem ti chtěl říci, že pokud to napíšeš ty, jako majitel konkurenční firmy tak je to špatně.
Pokud to napíše Bimbák , je to názor zákazníka a ne majitele konkurenční firmy, takže OK.
Ve své branži obchoduji s celým světem, ale kdybych jednou něco podobného napsal o konkurenci někde na fóru,
tak si už nebrnknu. To lze jen v česku.

_________________
Mustang GT Premium (2008) Roush 427R Clone
Mustang GT (2010) RS2 Clone
Mustang GT (2005)
Mustang V6 (2008)- prodáno
Mustang 3.8 Convertible (2001) - prodáno
Mustang Roush Stage 2 Supercharged - prodáno


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: servis USA automobilů
PříspěvekNapsal: pon 11. bře 2013 21:32:08 
Offline
Legatus
Legatus
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. čer 2011 22:18:37
Příspěvky: 3232
Bydliště: Praha
miloslav 06 píše:
Honzo mě je ten problém u prdele i když o něm dost vím. Taky tady neventyluji své problémy. Ty jsem si již vyříkal.
Jen jsem ti chtěl říci, že pokud to napíšeš ty, jako majitel konkurenční firmy tak je to špatně.
Pokud to napíše Bimbák , je to názor zákazníka a ne majitele konkurenční firmy, takže OK.
Ve své branži obchoduji s celým světem, ale kdybych jednou něco podobného napsal o konkurenci někde na fóru,
tak si už nebrnknu. To lze jen v česku.

Pokud by se toto stalo někde jinde a ne v Česku, tak by srazili paty a řekli ano my Vám to opravíme na naše náklady a ne , že je to absolutně nezajímá a tak Ti nic jiného nezbývá , než si zahrát na pořad : " Na vlastní oči" , kde to stejně skončí, protože u nás aby jsi slušné lidi pohledal - je mi z toho smutno.
jinak zde je tread v USA o falešném oleji Mobil z Ásie:
http://www.aus300zx.com/forum/showthread.php?t=319672
Normálně stojí cca. 18 USD 1L , ale u nás i v USA se objevují 5L balení třeba za 28 USD - pokud si někdo myslí, že je to stejný produkt , tak je magor :!: :!:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: servis USA automobilů
PříspěvekNapsal: pon 11. bře 2013 21:40:53 
Offline
Legatus
Legatus
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. čer 2011 22:18:37
Příspěvky: 3232
Bydliště: Praha
miloslav 06 píše:
Honzo mě je ten problém u prdele i když o něm dost vím. Taky tady neventyluji své problémy. Ty jsem si již vyříkal.
Jen jsem ti chtěl říci, že pokud to napíšeš ty, jako majitel konkurenční firmy tak je to špatně.
Pokud to napíše Bimbák , je to názor zákazníka a ne majitele konkurenční firmy, takže OK.
Ve své branži obchoduji s celým světem, ale kdybych jednou něco podobného napsal o konkurenci někde na fóru,
tak si už nebrnknu. To lze jen v česku.

Jinak by mě docela zajímalo co o tom víš :?: :?: :lol: :lol
To že se u nás prodává Mobil fake olej a někdo ho klidně naleje do motoru o výkonu skoro 700 PS je opravdu nezodpovědný diletant. Zjišťoval jsem okolo toho hodně a dostal se až k tomu kde má MObil jaké rafinérie a kde se jaké balení prodává:
zde to vidíš:

pro mě by to bylo absolutně jasné pro jiného je to nezájem, pokud je tedy hájíš, asi Tě zmíněné praltiky oslovuji nebo tomu nerozumíš , nebo o tom nic nevíš ;) ;) ;)

zde cena za konrétní olej co dost smrdí :!: :!: :!:
http://www.buyoil.cz/buyoil/eshop/3-1-M ... 50-5L-AKCE

normální cena :je tak 1500 CZK a ne 800 CZK
srovnání Heureka:
http://maziva.heureka.cz/mobil-rally-fo ... -5w-50-5l/


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: servis USA automobilů
PříspěvekNapsal: pon 11. bře 2013 23:37:46 
Offline
Legatus
Legatus
Uživatelský avatar

Registrován: pon 20. čer 2011 21:32:30
Příspěvky: 319
Nebudu tady nic ventilovat a pokud není důkaz a resume soudu tak vina není stanovena. Také nikoho nechválím ani neobhajuju.
Pokud zde nemohu vyslovit svůj názor, tak to fórum nemá smysl.

Chápu , že s olejem je průser, ale mám s ním svoji životní zkušenost.
Kdysi jsem si koupil nový Mitsubishi Gallant. Normální 1800 v automatu , ale US verze. V 16000 km se zastavil a motor byl tuhej.
Dali jsme auto na expertízu do výzkumáku a zjistilo se že závadu způsobil olej Castrol GTX full syntetic. V té době olej za raketu a výměnu dělalo Mitsubishi Weiden.
Motor se zadřel na pístních čepech. Oprava stála cca 5000 DM a auto stálo 4 měsíce, protože se musela objednat sada pístů z Japonska.
Přes znalecký posudek jsem od němců dostal howning.

_________________
Mustang GT Premium (2008) Roush 427R Clone
Mustang GT (2010) RS2 Clone
Mustang GT (2005)
Mustang V6 (2008)- prodáno
Mustang 3.8 Convertible (2001) - prodáno
Mustang Roush Stage 2 Supercharged - prodáno


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: servis USA automobilů
PříspěvekNapsal: stř 13. bře 2013 10:20:59 
Offline
Tribuni
Tribuni
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. zář 2011 11:38:39
Příspěvky: 186
V první řadě zde, vystupuje Johan jako majitel svého vozu. Tedy jako uživatel , pokud by zde chtěl někoho potopit nebo pošpinit , udělal by to jiným způsobem. Ale Johan není takové povahy , názor si zde udělá každý sám. 8-)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: servis USA automobilů
PříspěvekNapsal: stř 13. bře 2013 10:25:10 
Offline
Tribuni
Tribuni
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. zář 2011 11:38:39
Příspěvky: 186
Pokud se o těchto věcech nebude mluvit , nikdy se nic nezmění!!!


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz