* *
Právě je pát 29. bře 2024 9:30:12

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 27. dub 2018 7:55:58 
Offline
Centurio
Centurio

Registrován: čtv 26. dub 2018 13:36:41
Příspěvky: 29
Ahoj všichni,

jsem tu novej. Fanda tohoto auta jsem už od mala (kdo z nás vlastně ne?) a protože mi letos bude 35, už jsem se rozhodl, že si udělám příští rok radost. Až ten příští proto, že ještě něco došetřím a počkám si zase na "výprodej" skladových vozů ročníku 2018. Pokud budou stát zase milion pade, bude to bezva. Mluvím tedy jak jinak o 5.0 V8.

Tohle forum jsem objevil náhodou a tak nějak ho prolezl křížem krážem, než jsem požádal o registraci. Dovolte mi tady na Vás dotazy vztahující se k provozním nákladům Vašich miláčků.

Zajímá mně především (jako budoucího majitele):
- kolik platíte za pojištění?
- kolik Vám to skutečně baští a jak s tím jezdíte
- jaké jsou servisní náklady vzhledem k nějakým povinným servisním prohlídkám v prvních letech?

Ptám se, protože kromě ceny vozu nemám vůbec představu, kolik jeho živení stojí. Tedy o spotřebě zhruba ano (někdo dokáže mít dlouhodobou na 12, jinej se nedostane pod 15), ale to pojištění a servis nemám tušení.

Podělí se někdo o info? :-)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pát 27. dub 2018 17:24:32 
Offline
Legatus
Legatus
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. čer 2011 22:18:37
Příspěvky: 3232
Bydliště: Praha
Ahoj,
jistě Ti zde někdo odpoví já to přesně nevím co se týče pojištění , ale provozní náklady pokud je to auto slušné je pouze benzín a výměna oleje . Spotřeba dle auta a díly v cenách jako Škoda Octavie .


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sob 28. dub 2018 8:58:03 
Offline
Centurio
Centurio

Registrován: čtv 23. čer 2016 15:25:53
Příspěvky: 14
Mám u ČSOB povinný + havarijní GAP cca 22k/r
spotřeba cca 16,8l
pneu sezona 25k
antiradar + antilaser - 60k (jednorazove)

A Pak Tě to nutí jezdit ke klukům z ME na úpravy :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sob 28. dub 2018 14:55:40 
Offline
Centurio
Centurio

Registrován: čtv 26. dub 2018 13:36:41
Příspěvky: 29
Pneu menis vazne kazdou sezonu, foji? Nekde jsem tu jiz cetl pripad jednoho majitele noveho V8 5.0, ze menil jiz po 11 tisicich zadni gumy, ale pricital jsem to castenu line locku :)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sob 28. dub 2018 16:12:43 
Offline
Centurio
Centurio

Registrován: čtv 26. dub 2018 13:36:41
Příspěvky: 29
Jeste jeden dotaz... co tankujete? 100 oktan? To je moje jedina zkusenost, z pujcovny, kde chteji, aby se dotankoval 100 oktan, ale koukal jsem na spouatu testu treba v US a tam tankuji i 91 oktan.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sob 28. dub 2018 16:24:13 
Offline
Centurio
Centurio

Registrován: čtv 23. čer 2016 15:25:53
Příspěvky: 14
No v prvním roce ne, protože jsem nejel celou sezonu. Teď už asi budu měl jsem je úplně sjetý. Dám ročně tak 10-15k km a v zimě nejezdím, line lock jsem nepoužil ani jednou, LC příležitostně. Taky asi záleží na pneu jestli Pirelli nebo Michelin PS 4S to ale bude Johan vědět líp

Beru 100 okt. protože mám od ME air raid cold intake + mapy, jinak podle mě stačí 95 když máš stock mustang. Ona ta kvalita těch benzínů taky bude hrát roli. Navíc značení oktanovýho čísla v US se od Evropskýho liší.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sob 28. dub 2018 18:31:28 
Offline
Centurio
Centurio

Registrován: čtv 26. dub 2018 13:36:41
Příspěvky: 29
Dekuju, foji ;)

Me totiz kamarad, co pracuje v ceske rafinerske rikal, ze to k nim jezdej tankovat vsichni stejne, takze je celkem jedno u jaky znacky benzinky clovek tankuje, ale oktanovy cislo asi odrbat nejde, to by nekdo riskoval licenci. Zkusim si o tech rozdilech neco najit na netu.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úte 15. kvě 2018 10:17:27 
Offline

Registrován: čtv 07. pro 2017 21:54:35
Příspěvky: 7
Bydliště: Nymburk
Mám to taky přes Ford Credit ale platím 22k ročně za All risk, jen museli dát Českou Pojišťovnu, Alianz jsem nechtěl, nemohla jít dolů s cenou a nemám dobrou zkušenost... Zatím mám jen výměnu oleje a to bylo za 1700kč materiál + práce, jen je to ten stejný co tam je z výroby, žádný lepší, který by doporučil Johan... Ještě je možnost objednat si do první servisky program Ford care za 22k kč v kterém je na 5 let servisky s prací a materiálem zdarma, až na spotřební materiál jako brzdy, spojka a tak... Prostě olej, filtry kapaliny a práce... Nechtějí to v servisech moc nabízet ale autorizovaný servis to musí dodat...

Když jsem si naceňoval povinné ručení u České, tak bylo za 6400kč, ale mám plné bonusy. Průměrná spotřeba u 5.0 mi nejde moc pod 13,5 litru ale jezdím s tím rychleji a pokouším se, abych to netočil pod 2k RPM...

Podle mě, tě auto nesežere a pokud jsi fanda a chceš ho, tak si ho kup dokud můžeš, já si ho koupil ted, dokud se nemusím nikoho ptát ;-)

Wiro, je to trochu offtopic, ale když zazimováváš, vypínáš čerpadlo a necháváš si to natáhnout zbytek paliva? Jaká je tvoje zkušenost s výfuky co sis nechával nedávno dělat? Nehodil bys nějaké video?


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz