* *
Právě je pát 26. dub 2024 17:00:24

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Karbonová kapota za dobré peníze
PříspěvekNapsal: stř 11. říj 2017 13:51:43 
Offline
Centurio
Centurio

Registrován: úte 12. dub 2016 16:32:47
Příspěvky: 12
Čau,

já bych kapotu zvážil. Ale mým primárním cílem by bylo vylepšit airflow a zpevnit ji tak, aby se nehýbala ve vyšších rychlostech ideálně vůbec.

Do úvah ohledně GT350 kapoty se nechystám, protože aby to nějak vypadalo, chtělo by to i nižší nárazník a jiný blatníky.

M


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Karbonová kapota do dobré peníze
PříspěvekNapsal: stř 11. říj 2017 14:07:36 
Offline
Centurio
Centurio

Registrován: pon 23. led 2017 9:57:02
Příspěvky: 24
tak výborně, myslím i ta kapota a la originál bude dobrá. Sundat dolů pár kilo nad motorem se určitě hodí vždycky. Pokud by ses přidal, tak možná už by na tu kapotu bylo celkem , možná 4-5 :) tak ještě další... přidejte se.

Majiteli Carbonmaxu jsem říkal o těch problémech s kapotou, přesně ho to samo napadlo, když to viděl, že by to udělal tak, aby to tak nelítalo. Takže by to bylo navržené a udělané tak, aby to řešilo i tento nešvar. On to dokáže udělat určitě lepší než originál.

o kapotě a la GT350 zatím jen fantazíruju, je fakt, že GT350 je celá nižší, ale určitě by to vypadalo dobře i tak, když koukám na auto, či se dívám zpoza volantu ven, tak by mi nevadilo vyhladit pár těch prolisů (pouze zhoršují výhled). ... to by se samozřejmě navrhlo, počítačová simulace, jak by to vypadalo... ale nechávám to zatím být...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Karbonová kapota do dobré peníze
PříspěvekNapsal: čtv 12. říj 2017 13:50:36 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: ned 29. kvě 2011 22:17:25
Příspěvky: 42
Karlo píše:
Mohu se zeptat admina, proc byly puvodni zpravy tykajicic se karbonovy kapoty vymazany? Dekuji.


protože tam vše bylo 3x - tedy 3x to samé vlákno - udělal jsme jen jedno - doplňte si tedy to chybějící - netušil jsme že jsou ty tři stejná vlákna a každé s jiným obsahem ;)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Karbonová kapota za dobré peníze
PříspěvekNapsal: čtv 12. říj 2017 22:32:39 
Offline
Centurio
Centurio

Registrován: pon 23. led 2017 9:57:02
Příspěvky: 24
Napadla vás někdy myšlenka na karbonovou kapotu na mustanga 2015+? ale odradila vás vysoká cena dovozu z US... mě rovněž, a proto jsem pátral, jak toto obejít. Přes kamarády závodníky jsem se dostal do Carbonmaxu (kousek od Zlína), kteří jsou fakt borci na karbonové cokoliv, mají největší autokláv v republice, klidně udělají celé karbonové auto... a oni to dokonce dělají... staví závodní speciály pro rally apod., kupř. fabia R5 či VW je od nich, dodávají karbonové díly po celé Evropě, jednak jsou nejlepší, a taky mají stále dobré ceny.
Na mustanga z karbonu můžeme mít cokoliv, já bych chtěl dveře, ale to zůstanu asi jediný, takže ke kapotě.

Kapota, co máme všichni, relativně těžká, která docela lítá ve vyšších rychlostech,... tak tu samou, ale v pohledovém karbonu, daleko lehčí, pevnější, nelítající s možností výřezu průduchů nám udělá za následujících podmínek.

Potřebuje formu, ta stojí 100.000,- Kč, ale každá další kapota již bude stát 20.000,- Kč !!!! Z US stojí více než 70.000,- Kč!!! Takže pokud se nás nájde třeba 10 stejně smýšlejících, tak nás kapota vyjde na 30.000,- Kč, to je úplně stejně, na kolik vyjde s lakováním originál hliníková kapota od fordu!

Pokud nás bude 20, tak už nás kapota vyjde pouze na 25.000,- Kč. Podotýkám, že bude v pohledovém karbonu, tedy odpadá nutnost lakování!

Pokud by někoho napadla jiná kapota, kupř. snížená jako má GT350, tak tuto bych chtěl já, ale nikde není vzor, takže by bylo třeba udělat model, za 200tis, pak formu za 200tis, a pak každá další kapota bude stát 20.000,- Kč.

Tak pojďme do toho, všichni zájemci hlaste se. Díky. Karel Sedláček, tel. 721 744 445.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Karbonová kapota do dobré peníze
PříspěvekNapsal: čtv 12. říj 2017 22:34:32 
Offline
Centurio
Centurio

Registrován: pon 23. led 2017 9:57:02
Příspěvky: 24
Pro admina.

Prosím tu předchozí hlavní zprávu na první pozici. a téma změnit na karbonová kapota ZA dobré peníze.

a nic nemazat, myslím, že to je dobré i pro mustangevolution, pokud by se nám tohle podařilo!

díky!


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Karbonová kapota do dobré peníze
PříspěvekNapsal: pát 13. říj 2017 17:25:28 
Offline
Legatus
Legatus
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. čer 2011 22:18:37
Příspěvky: 3232
Bydliště: Praha
Karlo píše:
Pro admina.

Prosím tu předchozí hlavní zprávu na první pozici. a téma změnit na karbonová kapota ZA dobré peníze.

a nic nemazat, myslím, že to je dobré i pro mustangevolution, pokud by se nám tohle podařilo!

díky!


jo souhlas udělal to v rychlosti protože to tam bylo 3x , ale nevšiml si rozdílného obsahu - jasně přehodí to díííky :) ;) ;) ;)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Karbonová kapota za dobré peníze
PříspěvekNapsal: sob 14. říj 2017 10:41:34 
Offline

Registrován: čtv 13. dub 2017 10:32:56
Příspěvky: 6
čaute,
teoreticky bych měl kapotu na výrobu formy z modelu 2012. Musel by ji ale trochu srovnat šikovný klempíř. Je ohlá kousek dovnitř od srnky.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Karbonová kapota za dobré peníze
PříspěvekNapsal: čtv 19. říj 2017 10:00:20 
Offline
Centurio
Centurio

Registrován: pon 23. led 2017 9:57:02
Příspěvky: 24
Forma z modelu 2012 by byla dobrá pro tento model. Osobně jsem měl na mysli a chci kapotu na model 2015+. Pokud se ale najde dost zájemců i na model 5. generace, není problém!


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Karbonová kapota za dobré peníze
PříspěvekNapsal: ned 29. říj 2017 18:09:35 
Offline
Centurio
Centurio

Registrován: pon 23. led 2017 9:57:02
Příspěvky: 24
nechce se mi věřit, že se vůbec nepřidáváte... to jste si Mustanga koupili jen na ježdění? Mustang je polotovar, je třeba jej ladit a ladit:)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Karbonová kapota za dobré peníze
PříspěvekNapsal: pát 03. lis 2017 10:22:22 
Offline
Centurio
Centurio

Registrován: pon 23. led 2017 9:57:02
Příspěvky: 24
Však ta karbonová kapota je jen třešnička ... lepší podvozek je nezbytností, i další úpravy jsou fajn pro dobré svezení...
např. chlazení brzd bude co nevidět, pak přidám foto. Ale nemyslím tím použití otvorů mlhovek, to na okruhu není moc funkční, vzduchu je málo. Behěm zimy to budem mít hotové na začátek sezony.

PS : spousta lidí tolik neřeší funkční tuning, ale pouze estetický... já řeším funkční věci, ale přitom musí taky vypadat a karbonová kapota za 30tis je pro mě hlavně funční úprava - neboť by mohla být možná o 10 kg lehčí, a to je na předku vítaná dieta!

A jak sis pohrál s tou kapotou, že už poslouchá :) to by mě zajímalo.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Karbonová kapota za dobré peníze
PříspěvekNapsal: pát 03. lis 2017 15:06:00 
Offline
Legatus
Legatus
Uživatelský avatar

Registrován: pon 06. led 2014 14:52:13
Příspěvky: 762
Bydliště: Praha
wiro píše:
Najprv som uvolnil sroubky na pravom a levom blatniku a opravil je tak aby licovali hezky s kapotou, original moc nelicoval tak som to trosku posteloval, to nema zas tak velky vyznam v tom vibrovani, ale trochu mozna.

Pak kapota lezi na takovych 2 velkych gumovych cudlicich vepredu (nevim jak se to spravne jmenuje) a tie sa daju tocenim postelovat. Trochu (a tym myslim fakt trochu) som ich zapustil nizsie, takze sa kapota pak vic opre o ty gumy a myslim si ze je to vyrazne lepsi.


Tam este pomoze dat gumove tesnenie zospoda kapoty vpredu, aby vzduch neprudil pod kapotou, ale cez radiator. Tym ze si znizil tie gumove dorazy si toho efektu tiez dosiahol ;-)

_________________
Mustang 05 V6
Podvozek:Koni FSD shocks,H&R OE springs,Watts-Link,Torque-arm
FRPP front LCA, Eibach rear LCA
Drivetrain:Totsen LSD, carbon fiber driveshaft
Motor:SSM Heads, ME tune Vyfuk:JBA headers, FRPP Bullitt
Karoserie:3D Carbon bodykit...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Karbonová kapota za dobré peníze
PříspěvekNapsal: sob 25. lis 2017 15:37:16 
Offline
Centurio
Centurio

Registrován: čtv 23. lis 2017 17:39:29
Příspěvky: 29
Zdravím fandy lehké kapoty,
pokud už bude chybět jenom ten desátý, tak to podržím ;) Ale výhradně za předpokladu, že nebude plachtit a budou v ní výřezy ( příprava) na výdechy. A pak taky za podmínky, že mě zde nebudete vláčet trním až ji případně nalakuji. M.

_________________
5.0 V8 2016/2017


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Karbonová kapota za dobré peníze
PříspěvekNapsal: ned 26. lis 2017 11:02:40 
Offline
Centurio
Centurio

Registrován: pon 23. led 2017 9:57:02
Příspěvky: 24
Ahoj,
poslední desátý ještě nejsi :) těsněéé :)
zalarmuj další! :)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Karbonová kapota za dobré peníze
PříspěvekNapsal: pon 27. lis 2017 23:33:28 
Offline
Centurio
Centurio

Registrován: pon 23. led 2017 9:57:02
Příspěvky: 24
Je to jednoduchý, pokud se jedná o kapotě popsané shora, tak bude totožná s kapotou, kterou máme na autě, pouze bude s karbonu.
Když jsem ji ukazoval případnému výrobci, tak ten hned říkal, že by ji vepředu více vyztužil, aby nelítala... v tomto se bude odlišovat a dále samozřejmě ve váze.
Co se týká otvorů na výdechy, ty tam standardně nebudou, ale to ničemu nebrání si tyto výdechy zakoupit (kupř. od Roush) a na tyto si udělat otvory. Běžně se to dělá i u hliníkové EU kapoty.

Pokud bychom ale uvažovali o té speciální snížené kapotě, bez těch rohů" či a la GT350, tak tato by vypadala přesně tak, jak by se ní případní zájemci shodli. U této by se musel udělat model a forma, vše za 400tis, každá další kapota by ale byla za 20tis. Mně by se líbila kapota a la GT350, ale opravdu podobná. Aby neměla ani ty rohy" ani to zvláštní prohloubení po stranách.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Karbonová kapota za dobré peníze
PříspěvekNapsal: pon 27. lis 2017 23:36:33 
Offline
Centurio
Centurio

Registrován: pon 23. led 2017 9:57:02
Příspěvky: 24
Škoda, že se k nám nepřidají kluci z Mustangevolution, určitě by bylo hned více zájemců, byla by lepší cena za kapotu a hlavně bychom si nemuseli kupovat kapoty od Andersoncomposite za 70tis....

A hlavně cena nové kapoty originál Ford v hliníku s lakem je de facto totožná jako by stála ta naše karbonová! 10 lidí a máme ji za 30tis.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz